JAARVERSLAG 1962 In het afgelopen jaar heeft de Vereniging Haerlem de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland bereid gevonden het beschermheerschap op zich te nemen. Het stemt het bestuur tot grote voldoening, dat Dr. M. J. Prinsen deze erefunctie heeft willen aanvaarden en dat aldus de positie van de Vereniging Haerlem van officiële zijde andermaal erkenning heeft gevonden. Mr.' C. W. D. Vrijland was door toeneming van andere werkzaamheden gedwongen het secretariaat neder te leggen, doch verklaarde zich bereid bestuurslid te blijven. Als nieuw bestuurslid trad ondergetekende op, die vervolgens ook het secretariaat overnam. Hij is zich zeer bewust dat het een moeilijke taak is de vorige secretaris te evenaren. In de jaarvergadering zijn de periodiek aftredende be stuursleden herkozen. De leden konden een zestal lezingen bezoeken, waarvan de eerste, op 26 februari, door Dr. J. Meyer werd gegeven, met als onderwerp: Strijd om het Paviljoen. Wij vernamen hoe Koning Lodewijk Napoleon zonder succes getracht heeft zijn eigendomsrechten op het Paviljoen te doen gelden. Op 30 maart maakten wij een wandeling door Oud-Haar lem, aan de hand van de kleurendia's van Ir. H. G. Ballot. Op 8 mei sprak het bestuurslid H. B. E. Warnaars over carillons, de muzikale versiering onzer steden. We hoorden niet alleen de spreker, maar ook de klokken zelf. De jaarvergadering vond op 22 juni plaats in één der zalen van het Paviljoen. Na afloop der vergadering, waarin de Commissaris der Koningin als beschermheer werd geïnstal leerd heeft Dr. Prinsen de aanwezigen persoonlijk willen rondleiden door het gebouw, hetgeen door de leden zeer op prijs werd gesteld. Tevoren hield de Heer K. Blauw een interessante lezing verduidelijkt met kaarten over de topo grafie van de terreinen, die in de achttiende eeuw de buiten plaats Paviljoen Welgelegen zouden vormen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 9