8 Beelaerts van Blokland werden herkozen. In de vacature ontstaan door het aftreden van Dr. H. Bruch werd gekozen de heer A. J- J. Bakker, aan wie het secretariaat van de ver eniging werd opgedragen. De jaarlijkse excursie voerde op 19 september ongeveer 100 personen naar Den Briel. Na ontvangst door het gemeente bestuur en bezichtiging van het Tromp-museum, werd onder deskundige leiding een wandeling door de stad gemaakt. In de Grote- of Catrijnekerk genoten de deelnemers van het orgelspel. 's-Middags toonden de heer en mevr. Van Ever- dingen het door hen bewoonde huis De Oliphant te Heen- vliet. Met bijzondere dank maken wij melding van de vriendelijke wijze, waarop zij ons in de gelegenheid stelden dit fraai gerestaureerde en smaakvol ingerichte huis te be zichtigen. De mededeling van onze voorzitter Jhr. Mr. C. C. van Valkenburg, dat hij in verband met zijn gezondheidstoestand genoodzaakt was af te treden, trof ons bijzonder. In de op 7 november belegde algemene ledenvergadering bracht de heer P. A. Dijkema de scheidende functionaris dank voor het vele werk, dat door hem in het belang van de Vereniging Haerlem was verricht. In de daarna gehouden bestuursver gadering werd het nieuw benoemde lid van het bestuur de heer Th. Hoog tot voorzitter gekozen. Met algemene stemmen besloot het bestuur de afgetreden voorzitter de erepenning van de vereniging toe te kennen. Die dag nam het bestuur tevens afscheid van de heer J. Schultze Kool aan wie ge durende vele jaren de zorg voor de Hoofdwacht was toe vertrouwd. Tot opvolger werd benoemd de heer A. H. Ko ning. De bestuursleden Mr. C. M. J. de Jongh en A. J. J. Bakker fungeerden als gids bij de rondwandelingen, welke in samen werking met Haarlems Bloei werden georganiseerd. Het be stuur der vereniging kwam tien maal in vergadering bijeen. De Volkskundecommissie hield één bijeenkomst. De Hoofd wacht werd beschikbaar gesteld voor het houden van een Unesco-tentoonstelling. In juli stelden wij het gebouw be-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1964 | | pagina 10