9 schikbaar voor de in het kader van de Zomer Academie voor organisten georganiseerde clavecymbelcursus, terwijl aan het einde van het jaar de solisten van het Hartewensfestival aldaar ontvangen werden. Op 18 december was het bestuur voltallig aanwezig in de Gravenzaal van het Haarlemse stadhuis bij het afscheid van Mej. Dr. G. H. Kurtz als archivaris der gemeente. Met vreugde namen wij kennis van haar benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau. In 1964 kwam de restauratie van enige panden in de Haarlemse binnenstad gereed. Wij noemen het pand Grote Houtstraat 64 hoek Verwulft, met daarnaast het weer in ere herstelde Gecroonde Oost- en Westindisch Worstvat. Het restauratiefonds droeg bij in het herstel van de trapgevel van het pand Grote Houtstraat 119, gelegen naast het reeds eerder herstelde gebouw van ,,Trou moet blijcken". Subsidie werd verleend voor het herstel van de gevelsteen met cordonband van het pand ,,In den Hertog van Brandenborgh" Damstraat 23 en voor het aanbrengen van vitrinehekjes aan de gerestaureerde gevel van het pand Spaarnwouderstraat 37. Dat het restaureren van kleine panden ook kan bijdragen tot verfraaiing van het stadsbeeld, bewijst het geveltje van het perceel Spekstraat 3. De Hemony-klokken in de toren van de St. Bavo-kerk werden in verband met de restauratie van toren en carillon tot zwijgen gebracht. Met verlangen zien wij uit naar het moment, waarop Haarlem weer een zingende toren zal hebben. Of deze klokken straks hun klanken zullen uit strooien over een levende binnenstad, zal in grote mate af hangen van het door het gemeentebestuur te voeren beleid. Twee jaren zijn verstreken sinds het Structuurplan het stad huis verliet. De bij dit verschijnen misschien ietwat kunst matig opgekweekte vreugde heeft sedertdien bij een deel van de burgerij plaats gemaakt voor een gevoel van onbehagen. De onattentheid, die sommige gemeentediensten met betrek king tot de oude stadskern van tijd tot tijd aan de dag leggen, is moeilijk te rijmen met de fraaie zinnen uit dat lijvige, on gedateerde en niet gesigneerde boekwerk. De genodigden, die

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1964 | | pagina 11