131 alle leerlingen langs (d.w.z. alleen de jongens) en liet dan, terwijl hij het ene einde van de stok tussen de vingers losjes hield, het andere einde vrij op het hoofd van het slachtoffer vallen. Hij had dan zelf groot plezier en vertelde erbij dat hij het deed om te kunnen horen ,,hoe hol het wel was" daar bij ons binnen in die hersenpannen. Ik heb niet kunnen mer ken of de klasse het grapje ooit bijzonderlijk heeft weten te waarderen. 's Winters toonde Van der Voort altijd grote belangstelling voor het schaatsenrijden. Hij stond dan met een dikke pelsjas en een vervaarlijke berenmuts op de ijsbaan aan de Klever laan aan de kant te kijken naar schoonrijd-oefeningen van deze of gene. Als we langs hem kwamen namen we erg be leefd onze petjes voor hem af maar, met majesteitelijke on verstoorbaarheid keek hij niet op of om. A. van der Voort was wel een man wiens vreemdigheden hem een bijnaam moesten bezorgen. In zijn vele vertellingen, ook over het Afrikaanse werelddeel, kwam de woestijn Kala hari ter sprake en een slimmerik had al lang vóór onze tijd ontdekt dat 's mans voornaam in combinatie met zijn kaal hoofdigheid zonder moeite via „kale arie" leidde tot het klankbeeld van de woestijnbenaming. Zo ontstond zijn bij naam Kalahari. Zowel Van der Voort als de hierna ter bespreking komende Dr. M. Bruyel woonden, de een in het Kleverpark en de laatste in de Tempeliersstraat in huizen die al bijna in aanmerking komen voor de aanduiding als „demeures seigneuriales". In het gezin Bruyel dat, naar ik meen, kinderloos was, was een pleegzoon opgenomen, CasaVan der Voort vertoonde het vertrouwde beeld van inwonende scholieren. Dr. M. Bruyel De politiek speelde in die tijd vooral buiten de verkiezingen, een nog kleinere rol dan tegenwoordig. Het socialisme was nog altijd in zijn aanloop-periode en middelbare school- leraren bleven er in het algemeen ver van. Over iemand waarvan bekend was dat hij socialist was, werd fluisterend

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1964 | | pagina 133