172 7. De korfbalclub „Haarlem" 50 jaar. 8. Op de Grote Markt wordt een superflits-experiment ge- houden, waaraan amateurfotografen deel kunnen ne men. 11. f De heer W. Voogd, bekende figuur in voetbalkringen. 13. De gemeenteraad besluit ƒ11.000 beschikbaar te stellen voor het verrichten van metingen voor de toren van de Bakenesserkerk en voor de Amsterdamse poort die dringend gerestaureerd moeten worden, tot verhoging van de kredieten voor restauratie van de orgelkas in de Grote kerk en van de Waalse kerk en verleent een bij drage voor restauratie van Nieuwe Gracht 74 en 76. 15. Viering van het 400-jarig bestaan van Haas' Azijn Fa brieken; de oudste directeur van dit bedrijf de heer R. L. E. H. Schönhuth neemt afscheid. 19. j* De heer J. C. Stap, architect en commandant van de brandweer (zie 16 juni). 20. Ter herdenking van de 400e sterfdag van Michelangelo wordt in Teyler's museum een tentoonstelling gehoucfën van tekeningen. Overdracht van 200 woningen aan de Ramaerstraat (Boerhavewijk) aan de Stichting Schalkwijk. Het in ons land verblijvende echtpaar Hotinov toont in het Frans Halsmuseum een geschilderd portret dat aan Frans Hals wordt toegeschreven; nadat het enige weken in het museum tentoon is gesteld wordt het aan het buitenland verkocht, omdat de gevraagde prijs te hoog is voor aankoop in ons land. 21. De commissaris der Koningin in de provincie Noord- Holland installeert de streekplancommissie Noordzee kanaal. 23. j" Mevrouw G. Polak-Bredenhorst, lid van de gemeente raad van Bloemendaal. Viering 50-jarig bestaan van de Vereniging „Gruno". De Haarlemse Volksmuziekschool viert haar zilveren jubileum. f Ir. S. H. Stoffel, ereburger van Delft.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1964 | | pagina 174