175 keersmeters (de meerderheid is tegen een proef ook ge deeltelijk parkeerschijven te gebruiken) (zie 1 sept.), tot aankoop van het klooster en het scholencomplex aan de Koningstraat en tot het aanschaffen van een geluids installatie in de raadszaal; de heer D. Rookhuiszen (Partij van de Arbeid) neemt afscheid als raadslid en wordt opgevolgd door de heer W. van der Vaart. 30. De heer J. H. Jansen neemt afscheid als directeur van de Kennemer Streekschool tot opleiding van kleuterleidsters wegens zijn benoeming tot inspecteur van het lager onder wijs voor de gemeente Velsen. Van de toren van de Grote Kerk wordt het kruis genomen en de toren wordt ontmanteld. JULI 4. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt de heer Jr. van der Meulen afscheid als directeur van de Rijkskweekschool voor onderwijzers (essen) afscheid; de heer drs. A. van Meerten uit Overveen, directeur van de Alkmaarse kweekschool, volgt hem op. Inwijding van de kapel op het r.k. kerkhof Sint Jozef aan de Vergierdeweg. f De heer L. Cassée, notaris. 5. Ds. G. W. Tijman, predikant bij de Baptisten-gemeente te Haarlem, viert zijn zilveren ambtsjubileum. f Mr. A. J. P. Kalis, hoofdinspecteur bij de rijksbelas tingen. 7. Arie Keijzer uit Middelharnis wordt winnaar van het jaarlijks internationaal improvisatieconcours op het orgel der Grote Kerk. 8. In de gevel van de horlogerie „De Tijdmeter" aan de Wagenweg stelt de burgemeester een wereldklok in werking. f Mevrouw M. Hovenier-Smaling, de oudste inwoonster (104 jaar); thans is de heer W. R. Watzema, die op 11 januari 102 jaar wordt, de oudste inwoner. t

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1964 | | pagina 177