176 9. Na 40 jaar bij de Oranjekleuterschool aan de Oranje straat werkzaam te zijn geweest neemt mejuffrouw H. Th. G. van Langeraar afscheid. 10. f De heer A. Baas, oud-secretaris van de Schadecommissie. In de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken deelt de voor zitter, de heer B. F. Enschedé, mee dat hij met ingang van 15 september zal aftreden als voorzitter; tot opvolger wordt gekozen ir. J. Tromp, (zie 23 sept.) Slaan van de eerste paal voor uitbreiding van het com plex der farmaceutische industrie Merck-Sharp en Dohme in de Waarderpolder., 13. De voorzitter van het Holland-Festival, mr. H. J. Rei- nink, opent de tiende zomeracademie voor organisten; men neemt afscheid van de directeur, dr. J. F. Ober- mayr, die opgevolgd wordt door de heer E. Bomli. 15. Na een bespreking van de financiële toestand der ge meente besluit de gemeenteraad een telegram te zenden aan de minister van Binnenlandse Zaken, waarin ge vraagd wordt financiële medewerking te verlenen door in aanmerking te komen voor een extra tegemoetkoming volgens de financiële verhoudingswet (zie 16 sept.) en B. en W. te vragen een meerjarenplan op te stellen ten einde tot verlaging van de uitgaven en verhoging der inkomsten te komen; besloten wordt het batig saldo van het Gem. Energiebedrijf van 1963 (ƒ2.300.000) te ge bruiken voor uitgaven van de algemene dienst en mee te werken aan de bouw van vier torenflats in Parkwijk, waarvoor een bedrag van 5.198.169 nodig is. 16. Mevrouw A. C. Willemse wordt moeder van een drie ling (1 jongen en twee meisjes). De Zusters Franciscanessen verlaten het klooster van de school aan de Koningstraat en de leiding wordt op gedragen aan het r.k. interparochieel schoolbe stuur. 17. De heer L. F. Warnaars, Overveen, directeur van het Assurantiekantoor Warnaars, wordt op zijn 70e ver-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1964 | | pagina 178