178 - AUGUSTUS 5. Bij Koninklijk Besluit wordt mr. A. J. M. de Groot, advocaat en procureur te 's-Gravenhage, benoemd tot kantonrechter te Haarlem (zie 16 okt.) Luitenant-kolonel W. A. Renkema neemt afscheid als commandant van het 820e transportbataljon (Ripperda- kazerne) wegens zijn benoeming tot commandant in de Koning Willem Il-kazerne te Tilburg en wordt op gevolgd door de luitenant-kolonel C. Grootes, die plaatsvervangend commandant was. 7. In het bisschoppelijk museum wordt een tentoonstelling van concilietekeningen van Frederick France gehouden. 10. In de plaats van pastoor Th. Notenboom, die naar Delft vertrekt, wordt benoemd tot pastoor in de parochie Sint Antonius van Padua (Nieuwe Groenmarkt) pastoor J. A. P. J. Kwaaitaal uit Den Haag en in plaats van pastoor M. Louwe, die naar Rotterdam vertrekt tot pastoor in de parochie H. Hart van Jezus (Kleverpark) pastoor R. van Sutorius uit Zaandam. Pater B. Sluys, directeur van de Open Deur te Haarlem, wordt benoemd tot pastoor te Rotterdam en pater F. de Jong, medewerker van de Open Deur te Haarlem, tot medewerker van de Open Deur in Delft; zij worden in Haarlem opgevolgd door pater H. Hoekstra uit Rotter dam en pater N. Schaafsma uit Hoorn. 11. j" De heer A. de Maaker, architect. 13. De Haarlemmer mr. H. F. van der Haak geïnstalleerd als rechter in de rechtbank in Breda. 15. In intieme kring wordt het feit gevierd dat de oud bisschop der r.k. kerk, mgr. J. P. Huibers, 65 jaar ge leden tot priester werd gewijd. 22. In de brandweerkazerne is een installatie aangebracht waardoor men kan zien welke bruggen door de scheep vaart voor het verkeer gesloten zijn. 23. Afscheid van pastoor mr. J. W. Key als pastoor der Oud- katholieke kerk (zie 30 aug.).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1964 | | pagina 180