179 26. De gemeenteraad besluit een bedrag van ƒ3.000 be schikbaar te stellen voor een jumelage met Angers (zie 3 september), besluit te bepalen dat huurders van ge meentewoningen die achterstallig zijn bij het betalen van huur, afgesloten kunnen worden van elektriciteit, benoemen tot tijdelijk exploitant van de Stadsschouw burg de heer H. Meesters en van het Concertgebouw de heer V. Hamers en stellen een bedrag van ƒ300.000 beschikbaar om de bouw van een nieuw gebouw van Openbare Werken voor te bereiden (zie 2 dec.). 28. Mr. J. H. G. Zeelenberg, afgetreden als voorzitter van de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" wordt opgevolgd door de heer J. W. Bakker. In het Huis Van Looy wordt een tentoonstelling gehou den van werken van Piet van Egmond die op 31 augustus 75 jaar wordt. Ter gelegenheid van de viering van het 85-jarig bestaan van de Koninklijke voetbalclub H.F.C. wordt de heer G. H. Kaars Sijpesteijn benoemd tot erelid. 30. Installatie van pastoor M. J. Aarents tot pastoor der Oud-katholieke kerk. 31. De heer W. J. Gorter neemt wegens pensioen afscheid als commissaris van politie en hoofd van de justitiële dienst. "f De heer P. Loeb van Zuilenburg, oud-bankier en oud consul-generaal van Italië. SEPTEMBER 1. Mr. H. A. Drielsma, Heemstede, inspecteur der registra tie en lector aan de rijksuniversiteit te Leiden, benoemd tot hoogleraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid met de leeropdracht belastingrecht aan de universiteit te Leiden en dr. F. van der Maesen te Haarlem tot hoog leraar in de natuurkunde aan de Technische Hogeschool te Eindhoven.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1964 | | pagina 181