185 dr. G. H. Kurtz (zie 18 december) als gemeentearchi varis drs. N. M. Japikse uit 's-Gravenhage, besluit tot aankoop voor ƒ25.760 van het inmiddels gesloopte Hofje van Gratie aan de Jacobstraat en stelt een bedrag van 4.504.000 beschikbaar voor de bouw van een nieuw ge bouw van Openbare Werken aan het Zuider Buiten Spaarne (zie 28 december). 4. De oud-gemeentesecretaris, mr. Th. A. Wesstra, is 50 jaar geleden gepromoveerd tot doctor in de rechts wetenschap te Leiden. Aan de Droste's Cacao- en chocoladefabrieken n.v. is ter gelegenheid van het eeuwfeest het predicaat Koninklijke verleend. j" Mejuffrouw R. Bijloo, Heemstede, lerares aan het Dr. Jac. P. Thijsselyceum. 7. f Mevrouw Marguerite van Hengel-Couperus, voor drachtkunstenares. 8. f De heer J. Th. M. Braam, Heemstede, adjunct-directeur van Van Waveren's Koninklijke Graanhandel n.v. 9. Slaan van de eerste paal voor zeven gemeentelijke in dustriehallen aan de Stephensonstraat door wethouder J. A. Schippers. U.V.V. deelt het 100.000e „tafeltje dekje" uit, warme maaltijd voor bejaarden. j De heer J. G. Opbroek, mede-oprichter en commissaris van de Kennemer Bankvereniging. 13. f De heer H. C. Sprenger, Heemstede, oprichter en oud ste directeur van de n.v. Algemeen Assurantiekantoor Sprenger en Go. "j" De heer C. van Vreeden, oud-procuratiehouder op het kantoor Haarlem van De Twentsche Bank en oud penningmeester van de Haarlemse Kegelbond. 14. In de Doopsgezinde kerk wordt een bijeenkomst gehou den ter herdenking van het feit dat de Latijnse school (thans Stedelijk Gymnasium) 575 jaar geleden werd ge sticht. 15. Er verschijnen twee rapporten over de vestiging van de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1964 | | pagina 187