186 vierde technische hogeschool in Noord-Holland, waar van één propageert voor Haarlem en het andere voor Alkmaar. 16. In de Stadsschouwburg wordt het tienjarig bestaan van de Culturele Raad Noord-Holland herdacht. 17. De gemeenteraad stelt de gemeentebegroting 1965 vast met een tekort van 1.920.000 en aanvaardt een motie, die gezonden wordt aan de regering, waarin bezwaren worden geuit tegen de plannen in Amsterdam een petro chemische industrie te vestigen. Plannen worden bekend gemaakt over een samengaan van De Drukkerij De Spaarnestad te Haarlem en de Centrale Beleggingsmaatschappij Cebema te 's Hertogen bosch en van de Uitgeversmaatschappij Elsevier met de n.v. Uitgevers- en drukkersbedrijf Boom-Ruijgrok te Haarlem. 18. Tijdens een afscheidsreceptie in het Stadhuis deelt burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers mee, dat de stadsarchivaris, mejuffrouw dr. G. H. Kurtz is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassauzij verlaat wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op 31 december de gemeentedienst. 19. Ingebruikstelling van het gemeenschappelijk filiaal van de Stadsbibliotheek en de R.K. Leeszaal aan het Balkan plein in Schalkwijk. 21. De Gereformeerde kerk van Hilversum beroept tot predi kant dr. O. Jager te Haarlem die het beroep aanneemt; hij zal onder meer belast worden met werkzaamheden bij de Nederlands Christelijke Radio Vereniging. De gemeenteraad besluit tot verkoop van 4250 m2 grond tegen een prijs van 43.50 per m2 ten behoeve van de bouw van een r.k. kerk in de Boerhavewijk en tot ver hoging van de subsidie aan het Medisch Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme en het garanderen van een lening, waardoor dit bureau in de gelegenheid wordt gesteld in Spaarne 62 een medisch centrum met tien tot twaalf bedden in te richten.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1964 | | pagina 188