MR. FRANS VAN DER GOOT 22 December 1889 6 September 1964. Frans van der Goot stamde uit een oud dopers geslacht. Zijn grootvader was een der „leraren" van de Verenigde Doopsgezinde Gemeente te Amsterdam; zijn vader studeerde theologie aan de Universiteit van Amsterdam en aan de Kweekschool der Algemene Doopsgezinde Sociëteit aldaar, doch werd merkwaardigerwijze na zijn proponents-examen journalist. Later was deze een bekend en zeer gewaardeerd redacteur voor het buitenlands nieuws bij het „Nieuws van den Dag", destijds een liberaal dagblad van formaat. De stylistische gaven, welke Frans van der Goot ontegenzeggelijk had, zal hij vermoedelijk van zijn vader hebben geërfd. Hij groeide op in het gezin zijner ouders, beiden van Friese afkomst, als derde van vier kinderen. Na het Barlaeus- Gymnasium te hebben afgelopen en door den doop te zijn toegetreden tot de Verenigde Doopsgezinde Gemeente te Amsterdam kwam hij in 1909 aan als student in de rechten aan de Universiteit van Amsterdam. Zijn loopbaan in het A.S.C. bewijst, dat hij niet alleen een algemeen geziene figuur was, doch tevens een student met kwaliteiten: achter eenvolgens was hij praeses der Almanakredactie, praeses van de Sociëteit en Rector van het A.S.C. Hij moet reeds toen een goed spreker zijn geweest, wat hem later in zijn advo catenpraktijk zeer te stade is gekomen. Dat hij onder de studenten een beminde figuur was behoeft niet te verbazen, want er ging niet alleen van zijn persoon een grote charme uit, doch men voelde al spoedig nadat men hem had leren kennen, dat hij een nobel mens was met een warm en gevoelig hart. Dit alles maakte hem als het ware geknipt voor het beroep van advocaat en zo liet hij zich al spoedig na het einde van zijn studie inschrijven als advocaat en procureur bij de Haarlemse balie. Hij kwam op een der eerste advocaten kantoren van Haarlem, dat van wijlen Mr. W. P. Vis, den stadsadvocaat der Gemeente.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1964 | | pagina 27