27 Vrij kort daarop, in 1921, trad hij in het huwelijk met Maria Geertruida Mauritz, met wie hij meer dan 33 jaar getrouwd heeft mogen zijn. De vier uit zijn huwelijk geboren kinderen bewaren de herinnering aan een uitnemend en gelukkig ouderpaar. De oudste dochter getuigde daarvan bij gelegenheid van de crematie in treffende bewoordingen. Meer dan 24 jaar heb ik van der Goot in zijn werk van advocaat van nabij mogen gadeslaan en zo kan ik zeggen, dat zijn integere figuur, zijn snelle geest en zijn grote toe wijding aan de hem toevertrouwde belangen hem tot een advocaat van „allure" maakten. Na den dood van Mr. Vis was hij o.m. belast met de behandeling van alle onteigenings zaken voor de Gemeente Haarlem. Slechts de insider kan beseffen welke moeilijkheden deze zaken voor den advocaat der eisende partij met zich brengen en hoe weinig dankbaar diens taak veelal is en moet zijn. Doch hij is deze taak tot kort vóór zijn dood met toewijding en bekwaamheid blijven vervullen. Niet onvermeld mag blijven, dat hij enige jaren deken der Haarlemse balie is geweest. Deze post, waartoe men door keuze van de „confrères" wordt geroepen, eist het uiterste aan tact en wijs inzicht. Ook deze functie, de vervulling waarvan voor een groot deel niet in de openbaarheid treedt, zal hij, daarvan ben ik overtuigd, voortreffelijk hebben ver richt. Naast zijn werk van advocaat heeft hij veel rechterlijk werk gedaan. Jaren lang is hij Kantonrechter-plaatsvervanger geweest, enige jaren Rechter-plaatsvervanger in de Recht bank; voorts is hij na de bevrijding Voorzitter van een der Kamers van het Haarlemse Tribunaal en later Vice-President van het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam geweest. Deze laatste functie, welke voor hem de mogelijkheid inhield in een bepaald geval de doodstraf te moeten uitspreken, aan vaardde hij niet dan na veel innerlijke worsteling. In den oorlogstijd heeft hij zich een goed vaderlander ge toond en vele in nood verkerenden geholpen. Kort na zijn heengaan heb ik elders vermeld wat hij voor

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1964 | | pagina 29