31 oktober 1945 kwam hij weer in zijn ambt terug. Het daarop volgende jaar, met ingang van 1 juli, werd hij benoemd tot hoofdcommissaris van politie en werd hij de eerste hoofd commissaris van politie te Haarlem. Bij Kon. Besluit werd hij met ingang van 1 januari 1947 eervol ontslagen onder dank betuiging voor de aan de politie bewezen diensten. De heer Tenckinck heeft tijdens zijn diensttijd in Haarlem de modernisering van het politie-apparaat meegemaakt en daaraan zijn beste krachten gegeven. Aanvankelijk was hij chef van de justitiële dienst en een van de grootste opsporings zaken waarmee hij belast is geweest, was in 1920 toen uit het bedrijf van de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen aan het Klokhuisplein voor een half miljoen gulden aan bankbiljetten werd gestolen. Aan de activiteit van de heer Tenckinck was het te danken, dat er klaarheid in de zaak werd gebracht en dat alle bankbiljetten terecht kwamen. Hij was een scherpzinnig rechercheman, had een helder oordeel, was hulpvaardig en voor een ieder toegankelijk, die hulp nodig had. In de loop der jaren heeft de heer Tenckinck zijn krachten aan verscheidene instellingen gegeven. Hij was hoofd van de luchtbescherming. Tot zijn dood was hij voorzitter van het Haarlems Comité voor Nationale feesten (reeds in 1921 was hij bestuurslid van de Vereniging „Koninginnedag", die later in het Haarlems Comité is overgegaan) en tot vorig jaar maakte hij deel uit van het bestuur der afdeling Haarlem van het Nederlands Genootschap tot Reclassering. Voor zijn medemens, die in moeilijkheden verkeerde, heeft hij veel gedaan. Hij was een man met een warm hart, die gaarne anderen hielp, niet het minst diegenen, die van het rechte pad waren afgedwaald. Voorts is de heer Tenckinck voorzitter geweest van de Nederlandse Bond voor de Diensthond, van de Ongevallen Dienst, vice-voorzitter van de afdeling Haarlem van Veilig Verkeer en voorzitter van de verkeersexamens voor Haar lemse scholieren. In zijn vrije tijd was de heer Tenckinck te vinden in de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1964 | | pagina 33