45 diens erven droegen het op 2 november 1745 over aan Dr. Nicolaas de Vos 32 en aan het huis in de Wijngaardstraat van Hendrik Kranius, ten noorden Pieter du Tooy, notaris Nicolaas Gallé en de weduwe van burgemeester Mr. Cornelis Sylvius, de stalling en de koetshuizen gelegen aan de noord zijde van de Wijngaardstraat achter voornoemde huizinge met een vrije, wijde gang daarnevens, belend ten oosten Haesje van Duynhoven, weduwe van Hendrik Kip, met het hoekhuis van gemelde gang en Pieter Toens en Compagnie daar bezijden, beiden met vrije uitgang door de gang, ten westen genoemde Hendrik Kranius. In de veilingsvoorwaarden van de openbare verkoping op 18 oktober 1760 was de huizinge als volgt beschreven: „Een extra groot, modern en weldoortimmerd dubbeld huys en erve, voorzien met een royale gang, ter regterzijde een grote zijkamer, gelambriseerd en geblaffoneerd, daarin een extra fraay geschilderd behangsel, haardstede met een fraye schoor steen; een grote brisé daar men doorgaat in een met goudleer behangen zaal, voorzien van een haardstede, fraye gesneden schoorsteen, daarin een konstig stuk schilderij door Dirk Maas, hebbende het gezigt op de thuyn; ter linkerzijde aan de gang een grote zijkamer, gelambriseerd, geblaffoneerd en met geschilderd tapijt behangen, daarin een haardstede en fraye schoorsteen met desselfs ornamenten; verder een grote keuken met alle vereijschte commoditeiten, daarnevens een vaten- of pomphok; verder een grote met goudleer behangen eetzaal met haardstede, voor de schoorsteen mede een konstig stuk schilderij van Dirk Maas, gezigt hebbende in de thuyn, voorzien met verscheyde provisie- en andere kassen, twee grote verwulfde wijn- en provisiekelders; boven twee be hangen voorkamers, op ieder een haardstede, twee achter kamers, waarvan één met goudleer behangen, met haardstede en kassen voorzien, twee slaapkamers voor dienstbodens, een provisiekamertje, drie kleerzoldersagter het huys een fraye thuyn en moesthuyn, prieel, houthok, poederhok, secreeten, zo binnen- als buitenshuys, stallinge voor vijff paarden, twee koetshuyzen, hooy- en haverzolders, grote mistbak, etc..

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1964 | | pagina 47