47 Heemstede, dat hij in 1757 had gekocht en waar hij in 1771 is overleden. Ook heeft hij al spoedig, op 2 april 1768 36, uit naam van zijn echtgenote, aan wie de huizinge als erf genaam van haar eerste man, Mr. Pieter van Schuylenburch, was toegevallen, aan Mr. Albert Fabricius, heer van Almkerk en oud-schepen van Haarlem, het huis en erf (C 779) in de Smedestraat getransporteerd, belend ten zuiden Dr. Nicolaas de Vos en in de Wijngaardstraat Hendrik Jan Kranius, ten noorden Cornelis du Tooy, notaris Nicolaas Gallé en de erf genamen van Maria Verhamme, weduwe van Mr. Cornelis Sylvius, met een stalling en twee koetshuizen aan de noord zijde van de Wijngaardstraat achter deze huizinge en met een vrije, wijde gang daarnevens, enz., voor ƒ15900,De huizinge c.a. was op 28 november 1767 in openbare veiling verkocht; de veilingsvoorwaarden tonen aan, dat er enige veranderingen sedert die van 1760 aan het huis waren aan gebracht. Gesproken wordt over een nieuw behangen eetzaal en over een nieuwe overloop boven, waarboven een nieuw gemaakte lantaarn. De fraaie tuin is verdeeld in een bloem- parterre en een boomgaard. Toegevoegd is, dat de koper voor 275,— contant zal moeten overnemen een „fraye Engelsche eeken trap", die geschikt is om te corresponderen met de trap op het portaal en, aldaar geplaatst zijnde, ,,een gezigt zal maken uyt de gang tot boven in de gestucadoorde coupel- lantaarn" met enige „ley- of wrongstukken van de leuning in het ruw daarbij, zoals dezelve op zolder zijn leggende" en op verkoopdag door de gegadigden gezien konden worden. Mr. Albert Fabricius (17361772), heer van Almkerk, telg uit een oud-Haarlems regentengeslacht, die reeds enige malen schepen was geweest en sedert 1768 lid van de Vroed schap, heeft de huizinge c.a. in de Smedestraat niet lang be zeten, want op 18 september 1771 heeft Maria Magteld van Sypesteyn, vrouwe van Moermont en weduwe van Mr. David van Lennep, deze weer teruggekocht voor ƒ165 00,37, met de behangsels, spiegels, schilderijen voor de schoorstenen, alles zoals het door de verkoper bewoond en door hem ge kocht en overgenomen was. Echter ook zij mocht daar niet

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1964 | | pagina 49