83 ,,a. Het gebouw is van veel minder kwaliteit dan het aan grenzende achttiende-eeuwse huis; b. Deze gevel is beter dan het open gat, dat de grachtwand voordien toonde; c. Deze gevel is in de grachtwand als geheel een aanvaard baar onderdeel. Hij is nog enigszins familie van de oude bebouwing en voegt zich beter in het geheel dan menig modern gebouw, dat op zichzelf van belangrijker archi tectuur is". Tot 1.928 zijn er geen ingrijpende veranderingen. Wel had mgr. A. J. Callier (19031928) enige vertrekken doelmatiger doen inrichten, de kluis in het souterrain door een moderne brandkast laten vervangen, maar het plan van architect Arn. Bruning (1917) waarin o.a. de verbouwing der kapel en de installatie van een lift was opgenomen, heeft het niet verder gebracht dan de traditionele drie letters in de linker bovenhoek „opr.", wat volgens de stilus curiae van die dagen „opbergen in het archief" betekent. Tezelfder tijd werd ook de staatsiekoets, welke met twee huurpaarden bespannen, bij feestelijke gelegenheden de bis schop naar de kathedraal bracht, voor 40,verkocht. Dit erfstuk van mgr. van Curium was bij „St.-Donatus" voor ƒ1.000,tegen brand verzekerd. 28 april 1928 was mgr. Augustinus Josephus Callier in de ouderdom van bijna 79 jaar te Haarlem overleden. Zijn op volger, de Warmondse hoogleraar Joannes Dominicus Joseph Aengenent (19281935) werd de 25ste juli door de pauselijke internuntius, mgr. Lorenzo Schioppa, plechtig geconsacreerd. De feestgave, 34.000,door zijn diocesanen in een collecte bijeengebracht, bestemde de bisschop gedeeltelijk tot onder steuning der arme parochies, gedeeltelijk tot restauratie en modernisering van de bisschoppelijke woning. De verouderde gasverlichting werd door elektriciteit vervangen; de slaap kamers van de bisschop en de secretarissen werden van stromend water voorzien. Op de logeerkamers echter bleven de lampetkannen gehandhaafd. Waar nodig werd geschilderd

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1964 | | pagina 85