84 en behangen. In zijn dankbrief van 24 augustus noemde de bisschop met name de vernieuwing der bisschoppelijke para menten en de restauratie der bisschoppelijke kapel. Na deze restauratie vertoonde de kapel het volgende beeld. Op de plaats van het middelste raam was een mozaïek van Anton Molkenboer aangebracht, voorstellende een grote centrale Christusfiguur (Christus-Koning), door de symbolen der vier evangelisten geflankeerd. Om deze tableaus alle recht te laten wedervaren, was het noodzakelijk de eikenhouten baldakijn te verwijderen en de taferelen in de zijramen door gekleurd glas te vervangen. Tussen de eerste en tweede, zowel als tussen de derde en vierde pijler van de triomfboog bevond zich een credens, voorzien van kasten en laden tot berging der paramenten. Kruiswegstaties in de vorm van ovale medaillons sierden de wanden. In het midden der kapel stond een bidstoel, waarop het wapen van mgr. Wilmer gebeeldhouwd was; daarvoor een lessenaar en twee kandelaars met kaarsen. Aan weers zijden van deze bidstoel twee eiken banken voor de overige huisgenoten. Naast de ingang had men twee kastjes geplaatst, waarvan het ene, aan de rechterzijde, werd benut tot be waring van relieken, terwijl het andere bestemd was voor liturgisch vaatwerk. Dit laatste droeg een tabernakel met schildpad en zilver opgelegd, waarin de gouden kelk van mgr. Callier z.g. geborgen werd. Nabij het altaar en op de retabels waren reliquiaria opgesteld, eveneens uit het atelier van Cuy- pers en Stoltzenberg afkomstig. Tijdens het episcopaat van mgr. Joannes Petrus Huibers (19361960) is het onderhoud van het gebouw tot het strikt noodzakelijke beperkt gebleven. De slepende economische malaise van de vóóroorlogse jaren, de financiële nood, waarin zovele parochies verkeerden en de daarop volgende oorlogs ellende maakten zelfs de meest noodzakelijke herstelwerken bijna onmogelijk. Na de bevrijding vroegen talrijke andere problemen eerst de volle aandacht. In 1960 droeg de bijna 85-jarige bisschop het bestuur aan zijn coadjutor over. De 27ste juni nam mgr. dr. Joannes Anto-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1964 | | pagina 86