JAARVERSLAG 1964 De voorwerpen, welke zoals in het verslag over 1963 ver meld, door mevr. J-J. Tadema-de Breuk, overeenkomstig de wens van haar overleden echtgenoot aan de vereniging Haer- lem waren gelegateerd, verhuisden in het afgelopen jaar van het zo bekende pand aan de Gedempte Oude Gracht naar ons verenigingsgebouw. De bestuurskamer, waarin de fraaie voorwerpen werden opgesteld, draagt thans de naam Tadema- kamer. De reeks van lezingen werd op 13 januari geopend met een enthousiast betoog van ons lid Dingeman J. Korf over de voorloper van het Delftse aardewerk de Nederlandse majolica. In aansluiting op de in 1963 gehouden causerie vertelde de heer A. M. Hulkenberg te Lisse op 10 februari over de ge schiedenis van het kasteel Dever na 1628. De monumentale beeldhouwkunst in Haarlem was het onderwerp van een bijzonder interessante lezing van het bestuurslid Ir. H. A. Breuning, welke ons op 21 mei tezamen bracht. Met een causerie van Ir. J. D. M. Bardet, getiteld De IJzeren Spoor weg 1839/1964 herdachten wij het feit, dat voor 125 jaar de eerste trein van Amsterdam naar Haarlem reed. Mej. Dr. G. H. Kurtz toonde ons op 7 december dia's, welke onder haar leiding waren vervaardigd van de tot het bezit van de vereniging behorende collectie oude prentbriefkaarten. De belangstelling voor dit op charmante wijze bladeren in oude albums was zo groot, dat een toevlucht moest worden gezocht in de grote Hildebrandzaal. Voor de Luilak-wandeling rond Kraantje Lek op 16 mei kwamen traditiegetrouw vele leden vroeg uit de veren. De algemene ledenvergadering bracht op 27 mei de leden bijeen in het nieuwe gebouw van de Provinciale Waterstaat van Noord-Holland aan de Zijlweg, alwaar de heer H. T. Haan- drikman het een en ander vertelde over de totstandkoming van dit door Prof. H. T. Zwiers ontworpen bouwwerk. De aftredende bestuursleden P. A. Dijkema en Jhr. F. W. A.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1964 | | pagina 9