105 Een reeks herstellingen aan het hofje van Noblet, die zich over een aantal jaren hebben uitgestrekt, kreeg dit jaar zijn beslag. Daarbij werden alle schoorstenen geconsolideerd, de tuinmuur aan de westzijde van de voortuin hersteld, en het dak van de Regentenkamer in goede staat gebracht. Voorts werden de vroeg negentiende-eeuwse vensters van de voorgevel door ramen in de oorspronkelijke vorm vervangen; de eveneens uit de negentiende eeuw stammende deuren en bovenlichten ble ven echter gehandhaafd (architect: Ysbrand Kok). Tegenover het vorig jaar gerestaureerde pand Spaarn- wouderstraat 37, werd thans de klokgevel van Spaarnwouder- straat 72 hersteld. De uiterst magere en technisch onvoldoen de negentiende-eeuwse onderpui werd door een nieuwe hou ten pui' vervangen, waarbij in een tweetal deuren aardige gietijzeren panelen van de verdwenen pui bewaard werden. De gevel werd geheel nieuw opgemetseld; het tot een recht lijstje gereduceerde fronton weer gecompleteerd. In de even eens herstelde toegang tot het belendende poortje werd de oude naam „Hanepoort" weer aangebracht, (leiding Open bare Werken, afd. Monumentenzorg) Aan de 18de eeuwse klokgevel Zijlstraat 37 werden enige herstellingen verricht, waarbij de gevel van passende vensters werd voorzien. De aardige negentiende-eeuwse onderpui met consoles van keramiek kon daarbij bewaard blijven. Het eerste deel van de herstellingen van de kap en de leibe- dekking van de Grote Kerk kwam dit jaar gereed. Voortzet ting van dit werk stagneert door geldgebrek; een aantal nooc - maatregelen is, in afwachting van een definitief herstel, geno men. (architect: H. W. van Kempen.) De restauratie van de toren werd dit jaar krachtig voortge zet. De tweede lantaarn werd hersteld, de derde lantaarn en de ui geheel herbouwd, terwijl de bekroning in de vorm van een kruis en weerhaan naar ontwerp van de edelsmid Nico Witte- man werd geplaatst. De steiger om de kop van de toren is ge sloopt, en om de eerste lantaarn herbouwd; het herstel van dit onderdeel is aangevat (leiding: Openbare Werken, afd. Mo numentenzorg: adviserend architect J. Pient.)

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1965 | | pagina 107