109 - januari overleden Sir Winston Churchill (zie 28 ja nuari) 26. Begonnen wordt aan de bouw van de Sporthal aan de Van Riebeecklaan (zie 9 juni). 27. f De heer D. M. Verhaar, Overveen, oud-directeur en adviseur van de Koninklijke Handelmaatschappij voor heen Boeke en Huidekoper. 28. Na een lidmaatschap van 25 jaar neemt de heer L. Lam afscheid als lid van de Kamer van Koophandel en Fa brieken. De Britse ambassadeur Sir Peter Garren K.C.M.G. onthult een naambord, waardoor de Middenlaan wordt omgedoopt in Churchilllaan. 29. Opgericht is de Stichting „Woningen voor ongehuwden" op initiatief van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Vrijgezellenbond. 30. Dr. A. Jonkhof legt na 32 jaar als arts in Haarlem te zijn werkzaam geweest zijn praktijk neer. Dr. C. Brouwer, oud-leraar Duits en met dr. G. Ras samensteller van Duitse boeken voor het middelbaar onderwijs, 80 jaar (zie 21 september). FEBRUARI 3. De gemeenteraad stelt ƒ387.000 beschikbaar voor uit breiding van het Van der Aart-sportpark (aanleg speel tuin en twee sportvelden), een bedrag van/12.730 voor beveiliging van balkons van torenflats aan de Polen straat in Schalkwijk, naar aanleiding van een ongeval, waarbij een kind van een balkon is gevallen, een extra krediet van ƒ267.000 voor uitbreiding van de Albert Schweitzerschool (dagopenluchtschool), waarvoor in september 1962 een bedrag van ƒ485.000 was gevoteerd en besluit tot toelating als lid van de raad de heer S. Balm (KVP) die gekozen is als opvolger van de heer J. A. Schippers (zie 24 febr.).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1965 | | pagina 111