122 De Protestants Christelijke Lagere Technische School onder leiding van de heer A. Quak uit Delfzijl begint haar lessen in het gebouw aan de Kamperstraat; hierin was gevestigd de R.K. lagere technische school die naar de Prins Bernhardlaan wordt overgebracht. 8. Bezoek van Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg aan het Provinciaal bestuur en een autorit door een deel der stad. „Onderling Belang", vereniging van Detailhandelaren in aardappelen, groenten en fruit, viert haar gouden jubileum. f De heer J. W. A. Stalpers, oud-hoofdadministrateur ter gemeentesecretarie. 9. Amsterdamse studenten brengen bij wijze van grap op hetzelfde uur een bezoek aan de gemeentebesturen van Haarlem en Alkmaar, waarin zij meedelen voor stander te zijn voor vestiging van de Technische Hoge school in beide steden. 10. Luitenant-kolonel C. Grootes die naar het vervoers wezen in Den Haag vertrekt, draagt het commando van de Ripperdakazerne over aan luitenant-kolonel H. W. Heckman uit Tilburg. Ingebruikneming van de openbare lagere school aan de Semmelweisstraat in Schalkwijk, die later de Kennedy- school wordt genoemd. Wethouder P. W. Voskuilen stelt in gebouw Sint Bavo een bilj ar tcentrum voor de jeugd uit Kennemerland in gebruik. 13. In de fabrieken van Verheul in Waddinxveen wordt de 1000e autobus afgeleverd welke bestemd is voor de Noord Zuidhollandse Vervoermaatschappij in Haarlem. 16. In de Stadsschouwburg wordt een door mevrouw B. Sturm-van den Bergh vervaardigde plaquette van de overleden directeur Herman Deinum onthuld (zie 5 okt.). 17. Jhr. F. Teding van Berkhout te Warnsveld, oud directeur van de vroegere Haarlemsche Bankvereniging die in 1930 is overgegaan in de Twentsche Bank (thans Algemene Bank Nederland).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1965 | | pagina 124