123 Officiële ontvangst in het stadhuis van de honkbalclub Nicols die kampioen van Nederland is geworden. 19. Ds. J. A. de Klerk neemt wegens zijn benoeming bij het centrum voor pastorale zorg „De Hezenberg" in Hattum afscheid als geestelijk verzorger van het Epi- lepticiecentrum Meer en Bos in Heemstede (zie 28 nov.). 21. f De heer J. A. M. Douwes, oud-hoofdredacteur van het damesweekblad Libelle. f Dr. C. Brouwer, oud-leraar duits en met dr. G. Ras schrijver van Duitse taalboekjes voor het middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben aan de minister van Onderwijs en Wetenschappen mee gedeeld dat hun voorkeur van vestiging van de vierde Technische Hogeschool uitgaat naar Alkmaar (zie 28 okt.). 22. Door een defect in de telefoonleiding loeit in de nacht gedurende 17 minuten het alarm van de bescherming bevolking. Bij zijn afscheid als secretaris van de Nationale Schilder school in Utrecht wordt de heer H. J. Cramer uit Haar lem benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Mevrouw C. Cremers-De Bruyn, echtgenote van de burgemeester, stelt Huize „De Baan" (Baan 25) in gebruik. De gemeenteraad machtigt de regenten van het Sint Elisabeths Gasthuis tot het aangaan van een lening van drie miljoen gulden voor financiering van het eerste deel van de bouw van een ziekenhuis in Schalkwijk (zie 11 okt.) en stelt een bedrag van 196.000 beschikbaar voor de bouw van een buurthuis in Schalkwijk; drs. W. Mensink wordt als raadslid geïnstalleerd (vacature mevrouw T. Kerkhof-Pet) en de heer A. Ton neemt af scheid wegens vertrek naar elders. 23. Op een bijeenkomst ter viering van het 40-jarig bestaan van Thijsse's hof in Bloemendaal wordt de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, geïnstalleerd als erevoorzitter der stichting.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1965 | | pagina 125