126 NOVEMBER 1. t Dr. F. P. Keyser, Heemstede, oud-directeur van het Openbaar Slachthuis. Omdat verwarring ontstaat met de Magdalenastraat besluiten B. en W. de naam Magdalenasteeg te wijzigen in Korte Gierstraat. 3. De Provinciale Staten van Noord-Holland besluiten tot fluoridering van het drinkwater. Prof. dr. J. Heimans onthult in de tuin van het Mendel- college een door pater Thomas Rodr o.s.a. gemaakt werk ter nagedachtenis van Gregor Mendel, wiens ideeën over de erfelijkheidsleer een eeuw geleden be kend werden; tevens einde van het Mendeljaar. 4. Wethouder D. A. J. Spek dooft in de tuin van het Pro veniershuis de laatste gaslantaarn; de straatverlichting in de stad is thans geheel elektrisch (zie 5 nov.). Ingebruikneming van het gerestaureerde orgel in het Concertgebouw. 5. Wethouder D. A. J. Spek ontsteekt de aardgasvlam op de Schipholweg (zie 8 nov.). De heer H. Weidema te Overveen, hoofddirecteur van de Papiergroothandel Bührmann, wordt benoemd tot ridder eerste klas van de Finse roos voor zijn prestaties in papierzaken. 7. "f De heer Th. A. J. M. van Eyck, notaris en oud-lid van de gemeenteraad. 8. Schalkwijk is het eerste deel der gemeente dat aardgas krijgt. 9. De eerste steen wordt gelegd van de Christelijke u.l.o.- school aan de Rijperweg in Bloemendaal; thans wordt onderwijs gegeven in het gebouw aan de Zomerzorgerlaan. 11. Wethouder W. F. Happé slaat de eerste paal voor het rioolzuiveringsinstallatie in de Waarderpolder. 12. De Haarlemmer prof. mr. G. C. J. J. van den Bergh houdt een rede ter aanvaarding van het ambt van hoog leraar aan de Katholieke Universiteit van Nijmegen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1965 | | pagina 128