127 13. f Jhr. mr. C. J. A. den Tex, De Steeg, oud-burgemeester van Bloemendaal. 14. In het Frans Loenenhofje brandt een huisje af. 17. In het pand Spaarne 62 worden het bureau en een kliniek voor 12 patiënten van het Medisch Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme in gebruik genomen, j" De heer S. van der Veer, directeur van de n.v. Glas- en verfindustrie Sabelis en Kerrebijn. 19. De vergadering van de Kamer van Koophandel voor Haarlem en omliggende gemeenten besluit de naam te veranderen in Kamer van Koophandel voor Haarlem en omstreken en besluit het gebouw aan het Nassau plein uit te breiden (zie 20 dec.). 20. Officiële ingebruikneming met een toespraak van de staatssecretaris dr. A. J. H. Bartels van een nieuw ge bouw dat in de vroegere tuin is geplaatst en waarin ge vestigd zijn de vrouwenafdeling en de verpleegsters afdeling van het ziekenhuis Sint Joannes de Deo; de geneesheer-directeur, dr. A. H. Garrer, wordt benoemd tot ridder in de orde van Sint Sylvester. De Dr. J. Th. de Visserschool (christelijke school voor lager onderwijs) aan de Luxemburgstraat in gebruik gesteld. 23. B. en W. besluiten de naam Van Zeggelenschool 2 te wijzigen in Jac. van Looyschool. 24. In Amsterdam wordt de Reina Prinsen Geerlingsprijs uitgereikt aan de Haarlemse auteur Henk van Kerkwijk. "j Drs. J. D. de Jong, leraar wiskunde aan het Lourens Costerlyceum. De gemeenteraad besluit: de groenten- en fruitmarkt te verplaatsen van de Koudenhorn naar de Oudeweg, een bodecentrum te stichten aan de Oudeweg, tot overname en demping van de Westergracht, tot reorganisatie van de Parklaan (twee gescheiden rijbanen), stelt een bestem mingsplan voor het Rozenpriëel vast, verleent een kre diet van ƒ20.000 voor fluoridering van het drinkwater en aan de leden wordt meegedeeld dat uiteindelijk een

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1965 | | pagina 129