128 bedrag van 64.000.000 nodig zal zijn voor de inrichting van een geschikt industrieterrein in de Waarderpolder. 26. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt dr. J. R. H. Schaank afscheid als adjunct-direc teur van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort. De gemeenteraad van Heemstede stelt een krediet van ƒ150.000 beschikbaar voor de restauratie van „Meer zicht", anno 1640. In het Concertgebouw wordt een bijeenkomst gehouden ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van de Noord hollandse Vereniging „Het Witte Kruis", welke naam op 1 januari 1966 veranderd wordt in „Het Groene Kruis". In Londen wordt het schilderij, dat toegeschreven is aan Frans Hals en door het Russische echtpaar Hotinov op een veiling in Arnhem voor 42.50 gekocht was, waarna het enige maanden in het Frans Halsmuseum tentoon gesteld is geweest, geveild voor 735.000. 28. Ds. T. Kruyne, tot voor kort hervormd predikant in Leiden en vlootpredikant in het Marinevliegkamp Valkenburg, doet zijn intrede als geestelijk verzorger aan het Epileptisch-centrum „Meer en Bos" in Heemstede. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers overhandigt aan de heer J. Peters uit Amsterdam, algemeen secre taris van het Nederlands Jeugd Gemeenschap de „Gul den letter", een onderscheiding die de Koninklijke cacao- en chocoladefabrieken Droste hebben ingesteld. 30. In Zandvoort wordt het station voor autobussen van de N.Z.H. in gebruik genomen. DECEMBER 3. De directeur van het kantoor Haarlem van het Geweste lijk Arbeidsbureau, de heer C. Dorland, stelt aan het Floraplein een tehuis voor 30 Spaanse arbeidsters in ge bruik.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1965 | | pagina 130