130 dergelijke commissie, waaruit de Planologische dienst voor de provincie is ontstaan, veertig jaar geleden werd opgericht. De vergadering van de gemeenteraad aanvaardt de begroting 1966 met een tekort van ƒ1.450.000; wet houder A. van der Veldt deelt mee dat in het afgelopen jaar 1050 nieuwe woningen gereed zijn gekomen, het geen een record betekent. 18. "j" De heer A. J. van Ravenswaay, Bloemendaal, arts. 20. Ds. C. J. Lasschuit, emeritus-predikant van de her vormde kerk, 80 jaar. Ir. J. C. Tromp treedt af als voorzitter van de Kamer van Koophandel en fabrieken voor Haarlem en om streken en wordt opgevolgd door mr. J. C. Droste; de heren J. J. Jurrissen en J. H. Bartman nemen afscheid als lid. Wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar neemt de heer J. P. Starreveld afscheid als directeur van de Incasso- en Ophaaldienst der gemeente Haarlem (zie 22 dec.). 21. De R.K. Rederijckerskamer „Alberdingk Thijm" viert haar 75-jarig bestaan met een opvoering onder regie van Albert van Dalsum. 22. De vergadering van de gemeenteraad besluit de Raaks- brug te verbreden en aan te passen aan een nieuwe ver keerssituatie, waarvoor een krediet van 3.360.000 nodig is, benoemt tot directeur van de Incasso- en Ophaaldienst de waarnemend-gemeenteontvanger, de heer A. Sandtke en aanvaardt een voorstel om de relatie met de architect de heer C. W. Royaards die een plan had ontworpen tot restauratie van het Stadhuis, waarvan een deel reeds verwezenlijkt is, te verbreken. De Haarlemse brandweer neemt de modernste auto brandspuit van Nederland in gebruik (zie 29 dec.). 23. De naam van het dagblad „Nieuwe Haarlemsche Cou rant" wordt gewijzigd in „Nieuwe Dag".

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1965 | | pagina 132