JAN ADRIAAN SCHIPPERS 22 september 1889 12 januari 1965 Het levensbericht van J. A. Schippers toont een vast „Leit motiv" in een rijk gevarieerd thematisch gegeven. Op 22 sept. 1889 geboren te Haarlem aan de Nieuwe Gracht, doorliep hij in zijn geboortestad de H.B.S. Na zijn H.B.S.-tijd kreeg hij een commerciële opleiding in het assurantievak in Duitsland, Frankrijk en Engeland. Tij dens deze opleiding was reeds gebleken, dat zijn belangstel ling veeleer uitging naar het bankwezen. In 1925 werd hij dan ook procuratiehouder bij de Neder landse Landbouwbank, om vervolgens in 1929 in de directie opgenomen te worden. Enige jaren later werd hij benoemd tot hoofddirecteur van deze, inmiddels Nederlandse Crediet- bank genoemde, instelling. In 1956 legde hij zijn functie als zodanig neer en hij werd gedelegeerd commissaris, hetgeen hij tot zijn dood gebleven is. Hij had medegewerkt aan de uitbouw van dit bedrijf tot een financiële instelling van importantie. In 1945 deed Schippers zijn intrede in de politiek, toen hij benoemd werd verklaard in de noodraad van de gemeente Haarlem. Na de verkiezingen in 1949 trad hij op als voorzitter van de K.V.P.-fractie in de Haarlemse gemeenteraad, hetgeen hij ge bleven is tot hij in 1958 tot wethouder gekozen werd. Hij be heerde de portefeuille van volkshuisvesting en economische zaken. Hij overleed op 12 januari 1965, zoals van hem geschreven stond „midden onder zijn werk". Toen de dood hem wilde ontmoeten, vond hij hem bereid. Daarmede is m.i. een der op de voorgrond tredende karakter eigenschappen van Schippers te verklaren. Hij zag vooruit, hij dacht en handelde daarbij ordelijk en overzichtelijk, mis schien iets te rechtlijnig, maar dat kwam voort uit zijn grote

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1965 | | pagina 13