HARM KORRINGA 25 oktober 187721 maart 1965 In de leeftijd der zeer sterken beoefende Harm Korringa, Architect B.N.A., nog zijn vak. Een vak dat hem zeer lief was en hem met alles wat daarmede samenhing, in de goede zin opeiste en inspireerde. Te Haarlemmerliede en Spaarnwoude op 25 oktober 1877 geboren, was hij een telg van een (zoals de naam reeds aan duidt) uit het noorden van ons land afkomstige familie. Evenals velen van de oudere generatie van architecten, heeft Korringa zich, vanuit het timmervak, via de Burger avondschool, door zelfstudie en op het destijds te Haarlem gevestigde bureau van de latere Prof. van der Steur, in het architectenvak bekwaamheid verworven. Wegens het bouwen van het Vredespaleis te den Haag ver huisde het bureau van Van der Steur naar de Residentie. Korringa bleef te Haarlem, stichtte een bureau, daarmede naar zou blijken zijn zelfstandigheid en bekwaamheid bewijzende. Zijn verdere, met het vak verband houdende, interessen, maakten hem tot een kenner van flora en fauna, hetgeen hem, in het bijzonder bij de inpassing in of de aanleg van tuinen van de door hem gebouwde landhuizen te pas kwam. Niet alleen zijn eigen huis, waarbij hij tot vreugde van zijn vrouw en familie, nog steeds met de tuin bezig was, maar ook bijv. het huis ,,de Ceder", ontlenen veel van de charme, aan de opname in de omringende beplanting. Ook zijn enorme collectie van zelf genomen foto's van boerderijen met documentatie verdient in ruime kring belangstelling. Jaren geleden, als een van zijn assistenten, daarna als collega, als lid van de Schoonheidscommissie Heemstede, eindelijk als vriend en (voor enkele restauratiewerken) als compagnon, heb ik Korringa van nabij mogen gadeslaan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1965 | | pagina 21