20 Het is een voorrecht geweest deze rustige bescheiden per soonlijkheid te hebben leren kennen. Hij meende dat het werk wat hem lief was grondig en goed gedaan moest worden, op de beste manier en met volledige inzet van zijn persoon. Dat was voor hem vanzelfsprekend en tekende hem in zijn werk en liefhebberijen als een gave figuur. Korringa was niet de veelal zo gespleten mens van vandaag, maar gaf een indruk van een eenvoudige persoonlijkheid die zijn gaven gaarne aan zijn hooggeleerde kinderen (2 profes soren) en andere relaties wilde overdragen. Het moet voor Mevrouw Korringa heerlijk zijn geweest hem hiermede te helpen en te inspireren. In dit rijke leven is veel van zijn arbeid en fantasieën zicht baar geworden. Want, behalve het reeds genoemde landhuis ,,de Ceder" bouwde hij vele huizen, kantoren, fabrieken, ziekenhuizen en moeten in het bijzonder worden genoemd de restauratie van de oude kerk aan het Wilhelminaplein, de bouw van de Kapel Nieuw Vredenhof, de buitengewone fraaie school aan de Crayenestersingel, alle te Heemstede en de „Noorderkerk" te Haarlem. Het zijn zeer persoonlijke typeringen van de onderwerpen. De belangrijke restauratiewerken van de kerken te Bever wijk, Velsen en van de Grote Kerk te Haarlem, hielden hem bijna tot zijn dood bezig. Dit was bepalend en tekenend voor zijn instelling ten aanzien van het „onbekende land", waar over hij zo weinig sprak. En nu zal buiten zijn gezin in de kring van zijn vakgenoten, van zijn vrienden, opdracht gevers en verdere deelnemers aan het bouwen zijn ge dachtenis wellicht vervagen. Zijn werk zal echter van hem blijven getuigen. H. W. van Kempen Architect B. N.A.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1965 | | pagina 22