MR. ALEXANDER BRUCH 29 december 1885 30 juli 1965 Op 30 juli 1965 overleed in zijn woning te Haarlem Mr. Alexander Bruch, bijna 80 jaar oud. Tot enkele dagen daarvoor was hij nog op zijn kantoor werkzaam als advocaat en procureur. Na zijn studie aan de Vrije Universiteit heeft hij zich in 1911 als advocaat te Gorinchem gevestigd en sedert 1912 heeft hij in Haarlem de practijk voortgezet. Zijn helder juridisch inzicht, gepaard aan grote werkkracht en een nauwgezette wijze van werken, vormden hem tot de voortreffelijke practijkjurist die hij was. Zijn verantwoorde lijkheden wogen hem zwaar. De zeer velen, die hun belangen aan hem toevertrouwd heb ben, vonden in hem een wijs raadgever, die zich door verwor ven inzicht en rustig beraad liet leiden, en niet door emo ties. Als Deken van de Orde van Advocaten te Haarlem be hartigde hij de belangen van de balie met veel zorg en zowel de leden van deze balie als de justitiabelen vonden bij hem een willig oor voor hun problemen. De drukke werkzaamheden in de practijk hebben Mr. Bruch niet verhinderd om daarnaast belangrijke activiteiten te ont plooien op politiek en maatschappelijk terrein. Als lid van de Anti-Revolutionaire partij heeft hij in de organisatie van deze partij vele bestuurlijke functies vervuld en ook daarin was hij met zijn grote feitenkennis, zijn orga nisatietalent en zijn vermogen om statuten, reglementen en programma's kernachtig en scherp te redigeren, een zeer ge waardeerde steun voor zijn medebestuurders en van grote be tekenis voor zijn partij. Gedurende een periode van ongeveer 20 jaar was hij ge meenteraadslid en wethouder van Haarlem. Als wethouder van onderwijs streefde hij naar vernieuwingen en heeft hij baanbrekend werk verricht.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1965 | | pagina 23