51 perceel Jansstraat, waardoor het mogelijk werd het huis te verkopen. Spoedig was het pleit beslecht. Voor een bedrag van ƒ8.000,werd 4 oktober 1844 de koop gesloten. De nieuwe eigenaar jhr. Willem Hendrik Hoeufft, hypotheek bewaarder en ontvanger der domeinen, heeft aan zijn nieuwe woning echter weinig, of beter gezegd in het geheel geen ple zier beleefd. Hij stierf 18 oktober, dus 10 dagen later. Willem Hoeufft kwam uit een gezin van 10 kinderen. Hij was op één na de jongste en werd 29 juni 1804 te Haarlem geboren. Na de dood van zijn eerste vrouw Justina Marga- retha van Bommel, trouwde hij voor de tweede maal op huwe lijkse voorwaarden (25 april 1833) met Jacoba Elisabeth Hoeufft, dochter van mr. Jacob Pompejus Hoeufft en Judith Catharina Dedel. Deze schonk hem vier kinderen, die bij het heengaan van hun vader allen minderjarig waren. David, de oudste was 10, de jongste Quirijn 4 jaar oud.37 Volgens het testament van 18 juni 1833 waren zijn echtgenote en kinderen universeel erfgenamen; de eerste voor 1/4, de kinderen voor 3/4 der nalatenschap.38 21 december 1844 werd het pas ge kochte huis aan de moeder toebedeeld. Bij de nog al lage taxatie was er rekening mee gehouden, dat de stalling en het koetshuis in de loop der jaren totaal in verval waren ge raakt en gedeeltelijk afgebroken. Natuurlijk dacht mevr. Hoeufft er niet aan, om zo spoedig na de dood van haar man, haar huis in de Lange Begijnenstraat (thans no. 15) te ont ruimen. Daarom besloot zij het pand maar weer van de hand te doen. 24 december werd in „de Gouden Leeuw" de publieke veiling gehouden. Het lag in de bedoeling huis en erf en het voormalige koetshuis afzonderlijk te verkopen. Maar de belangstelling was zo gering, dat het perceel Jans straat werd opgehouden. Met veel moeite wist men tenslotte de bouwval in de Begijnenstraat aan de man te brengen. Hij bracht 1.120,op. Later is op dit terrein een huis, atelier en pakhuis gebouwd, dat in 1868 aan Jan George Mulder, fotograaf, toebehoorde. Waarschijnlijk heeft mevr. Hoeufft in het begin van het volgend jaar toch de nieuwe woning betrokken. In het register der volkstelling 1849 vinden we

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1965 | | pagina 53