59 van Emerentia Anthony, en zijn zwager Johan Carpentier, echtgenoot van Cornelia Anthony, voor 2/3 part, en de twee minderjarige kinderen van hun zwager Francois Anthony voor 1/3 part, kinderen en kleinkinderen van Catharina Slincke, weduwe van Gerrit Anthony, over aan Janneke en Susanneke van Lansbergen, bejaarde dochters, voor 6500 Gar. gld. een huis en erf in de „Vranckestraat", genaamd ,,'t Huys ter Kleeff", tegenwoordig bewoond door Abraham Grijspaert en gelegen recht over de Peuzelaarsteeg, belend ten noorden de verkopers, ten zuiden Jacob Karre en Bartho- lomeus van Genmp, achter Cornelia Leydack, die de loden pijp moet behouden, waarmede zij water trekt uit een put, welke op dit erf staat en waarvan zij voor de helft de onkosten betaalt, verder met een vrije waterloop naar de Schagchel- straat. Bij dit huis zal ook de kelder behoren, voor zover die onder dit huis strekt, mits dat de koper en de eigenaars van het huis daarnaast de scheidsmuur met een stenen muur toemetselen. Abraham Grijspaert heeft op mei 1670 nog drie jaar huur aan dit huis. Een maand later (22 april 1670) draagt Abraham van Gelder als echtgenoot van Emerentia Anthony van Gleeff, als gevolmachtigde van Cornelia Anthony van Cleeff, weduwe van Johan de Carpentier, en als voogd over de kinderen van Francois Anthony van Cleeff, kinderen en kleinkinderen van Catharina Slincke, weduwe van Gerrit Anthony, over aan Claas Poirter 6 een „nieu, sterk en welbetimmert" huis en erf in de Frankestraat, schuin tegenover de Peuzelaarsteeg, met een grote verwulfde kelder voor aan de straat uitgaande, ,,soo groot end soo verre als deselve onder dese huys gaende ende streckende is", op voorwaarde dat de koper en de verkopers als eigenaars van het huis daarnaast de scheidsmuur in de kelder samen zullen toemetselen met een stenen muur op gezamenlijke kosten. De belendingen zijn ten zuiden de verkopers met hun voornoemde huizinge, ten noorden Maritie Michiels, achter Cornelis van der Nun. Het huis is belast met 1600 Car. gld. en wordt verkocht voor 1175 Car. gld.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1965 | | pagina 61