JAARVERSLAG 1965 Ook in het jaar 1965 bleek de belangstelling voor de door de vereniging georganiseerde lezingen bijzonder groot. Op 29 maart toonde de heer J. A. Hoeben ons een deel van zijn uitgebreide schat van kleurendia's over Haarlems gevelstenen. De molenkenner M. van Hoogstraten wist op 3 mei door woord en beeld belangstelling te wekken voor de windmolens en hun historie. Mr. H. Wieringa leidde ons op 25 oktober door het Haarlem van rond de eeuwwisseling, terwijl op 13 december de heer A. G. van der Steur ons de geschiedenis van het oude Warmond deed herleven in een klankbeeld. Op Luilakmorgen togen traditiegetrouw weer vele leden naar Kraantje Lek voor de jaarlijkse wandeling. De excursie bracht op 18 september velen via de nieuwe brug naar Goeree- Overflakkee. De kennismaking met de oude stadjes op dit nu ontsloten Zuidhollandse eiland was voor velen een openbaring. Aan de reeks van uitgaven werd toegevoegd het door Mej. Dr. G. H. Kurtz geschreven boekwerk „De straat waarin wij in Haarlem wonen". Bij de aanvang van de bijeenkomst op 29 maart overhandigde de voorzitter de burgemeester van Haar lem als ere-voorzitter het eerste exemplaar van dit fraai uitge voerde boekwerk. Het dagelijks bestuur was aanwezig bij de eredienst ter herdenking van het 350-jarig bestaan van het kerkgebouw der Evangelisch Lutherse gemeente in de Witte Herenstraat op 7 februari. De periodiek aftredende bestuursleden Ir. D. J. Enschedé, A. J. M. van Os en Mr. C. W. D. Vrijland werden tijdens de op 14 juli 1965 in de Muziekzaal van het Coornhertlyceum gehouden algemene ledenvergadering herkozen. Na afloop van deze vergadering maakten de aanwezigen na een toelich ting van het bestuurslid Ir. H. A. Breuning, architect van dit fraaie gebouw, een rondwandeling door het lyceum. De heer Levinus Tollenaer vertelde iets over zijn kunstwerk, dat in de hal werd aangebracht. Nadat Uw secretaris wegens ziekte reeds enige tijd zijn taak

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1965 | | pagina 9