100 en leerlingen wel de controle van de lokaliteiten hebben gehad. Hij zal het dan ook wel destijds geweest zijn die mij bij Hupie heeft aangebracht wegens het bekrassen van het bovenblad van een van de schoolbanken en die na herstel van het vernis- werk aan zijn hoofd de gegevens verstrekte voor een brand brief aan mijn vader voor die schanddaad, met verzoek dertig cents te betalen voor de herstelling. Die brief met de kapitale schade-claim bezorgde me geen geringe schrik in mijn school bestaan. Was de school,, aan", dan was Dekkers bestaan kalm en rustig, hij profiteerde dan van de gelegenheid verder uit te drogen. Na het openen van de schooldeuren om half negen en half twee ongeveer, voor en achter, voor de binnenstormende jeugd, volgde het luiden van de schoolbel en het ophalen van de ab senten. Dekkers goede hart bleek hieruit dat hij met dat bel- luiden nog wel eens even wachtte als hij je op straat zag aan komen en je dus eigenlijk al ,,te laat" was. Dekker liep altijd op pantoffels en bij dat absenten-ophalen sloop hij geruisloos van klas tot klas. Die absentenlijst ging dan natuurlijk naar Hupie en dan ging Dekker in zijn hokje bij de deur van achterhok zitten, wachten op de dingen die komen gingen. Die dingen kwamen ook in de vorm van kleine knaap jes met boodschappen van de hoge heren schoolmeesters, ver zoeken om een stapeltje schoolschriften, een handjevol school- krijtjes of een doosje kroontjespennen. Dat kwam allemaal uit Dekkers voorraadkamertje, een klein vertrekje vol met zulke heerlijkheden en ook taal- en leesboekjes in keurige stapeltjes, splinternieuw. Tot slot van middag of morgen luidde Dekker de bel weer en plaatste zich bij de schooldeur totdat het stoeiende, rumoerige schoolvolkje was verdwenen. Het droge onbewogen gezicht van Dekker kon licht de ge dachte wekken dat hij de kinderen maar lastige spektakels vond. Toch was dat niet waar, ik herinner me van toen al, als je b.v. alleen met hem in dat voorraadkamertje aan het zoeken was, dat hij een kindervriend was. Hoe zou het eigenlijk ook anders kunnen, bij een concierge op een school vol met kinde-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 102