8 De Luilakwandeling wordt door vele leden meegelopen in het prachtige duingebied achter Kraantje Lek. Een voortreffelijke gids, de heer J. G. R. Wartena staat ons terzijde. De algemene ledenvergadering wordt gehou den in de Bakenesserkerk, welwillend ter be schikking gesteld door de kerkvoogden van de Ned. Herv. kerk te Haarlem. Op deze avond vertelt mej. Dr. G. H. Kurtz vele bijzonderhe den over Bakenes, het oudste grafelijke gedeel te der stad. 24 september: 87 leden maken een najaarswandeling door Leiden, onder leiding van bestuursleden van de Ver. Oud Leiden. In de Lakenhal biedt het gemeentebestuur een kopje koffie aan. O.a. worden het Akademiegebouw (met Senaats kamer) en de Pieterskerk bezocht, de Burcht beklommen en het St. Annahofje bekeken. 17 oktober: Ter gelegenheid van de verschijning van de facsimile-uitgave van „Het Zegepralent Ken- nemerlant" houdt Drs. H. L. Prenen een le zing met lichtbeelden over „Buitenverblijven uit de Hollandse Rococotijd tussen Heemskerk en Haarlem". Velen genieten van de prachtige Kennemer buitenplaatsen uit het begin van de 18e eeuw. 22 november: De heer J. J. Schilstra, voorzitter van de Ver. Oud Alkmaar laat ons „Bladeren in 's bakkers prentenboek". Zijn prachtige verzameling koekplanken wekt veler bewondering. 28 november: Ter gelegenheid van de verschijning van „De Zeven Heerlijkheden van Schoten", dat de ge schiedenis en het volksleven van Oud-Schoten schetst en onder auspiciën van de Volkskunde commissie van onze vereniging is tot stand ge komen, maakt Mr. H. C. Wieringa met ons een „Dia-wandeling door Oud-Schoten van 28 mei: 8 juli:

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 10