9 omstreeks 1900". Dank zij de activiteit van het wijkcomité Oud-Schoten is de zaal met bijna 400 belangstellenden gevuld. Vele tientallen kunnen geen plaats vinden, zodat een tweede avond voor 1967 wordt toegezegd. Beide laatste avonden werden mede belegd door de Volks kundecommissie van onze vereniging. Bovendien verzorgde deze commissie nog een bijeenkomst op 25 februariDc heer W. Geldof uit Alphen a/d Rijn spreekt over: „Uilenspiegel in Amstelland". Een ty pisch „mollen"-sprookje wordt door de aan wezigen vernomen. Bestuursveranderingen Op 15 maart 1966 verklaarde de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, Mr. F. J. Kranenburg, zich bereid het beschermheersschap onzer vereniging te aanvaar den. Een goede traditie werd hiermee voortgezet. Sedert de oprichting onzer vereniging in 1901 zijn thans zes commissaris sen als beschermheer opgetreden. Op de ledenvergadering van 8 juli werden Drs. N. M. Jaspikse, archivaris der gemeente Haarlem en de heer A. G. van der Steur, secretaris van de Ne- derl. Genealogische Ver., Afd. Kennemerland, tot bestuurs lid gekozen. Op deze vergadering werd tevens afscheid genomen van Mr. C. M. J. de Jongh, die ruim 34 jaar (sedert 24 juni 1932) als bestuurslid vele belangrijke taken vervulde in onze vereni ging. De organisatie van de excursies was bij de heer de Jongh in goede handen. Onder zijn leiding werden vele rondwande lingen door Haarlems binnenstad gemaakt. Hij kent iedereen en iedereen kent Mr. de Jongh. Zijn charmante wijze van op treden heeft hem bij velen bemind gemaakt. Op 29 oktober nam het bestuur in intieme kring afscheid van hem. Op deze zelfde datum werd aan de heer P. A. Dijkema de zilveren legpenning van onze vereniging aangeboden. Sedert 16 oktober 1931 maakt de heer Dijkema deel uit van het be stuur; 25 jaar vervulde hij de functie van secretaris.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 11