120 maken. Het groenenlied dat allerminst uitmunt door overwel digende originaliteit van gedachten en taal, begint aldus Laat ons thans te zamen zingen Wij zijn hier vrij, wij zijn hier goed 't Leven is ons hier weer zoet Hef de glazen naar omhoog Zorg dat de kelen niet worden droog. Vergeten wordt hier groenen-smart Er woont slechts vreugde in ons hart Vreugde blijft hier aan het woord Wij zijn hier immers ongestoord De groenenkroeg dat is 't gebied Waar de novitius geniet Komt, we zingen 't nooit genoeg Sempre crescat onze kroeg. enz Aldus staat het lied, dat in dezelfde trant nog een regel of wat doorkeuvelt, vereeuwigd in genoemd liederboek. De verdere bijzonderheden over onze student zijn me mede gedeeld door de enige nog levende leraar uit die vroegere ja ren, destijds aardrijkskunde-docent Drs. H. M. Janett, die een aantal jaren, later als wiskunde-leraar, aan de Zijlvest-H.B.S. heeft les gegeven. In die tijd is er een hechte vriendschapsband tussen hem en Nolst Trenité ontstaan met een periode waarin zij in hetzelfde huis, Oude Gracht 31rd woonden. Uit die tijd dateren vertrouwelijke gesprekken waarin Nolst Trenité zijn levensloop tot zijn Haarlems leraarschap in bijzonderheden heeft verteld. De vroegere vriend heeft zich met verwondering afgevraagd hoe wij, leerlingen, ooit de indruk hebben kunnen krijgen dat Trenité iets van een Engelsman had. De familie was namelijk van Franse origine, waarop de naam feitelijk ook al, voor wat de tweede helft betreft, duidde, dat deel mag wellicht gerede lijk aangezien worden als een niet eens zo vreemde, in klank afwijkende verbastering van het Franse „trinité" dat drie-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 122