10 Restauratiefonds Subsidie kon dit jaar worden verstrekt voor restauratie werkzaamheden aan: een pand in het Kenaupark het pand Damstraat 19, eigendom van Teylers Stichting het hofje Willem van Heythuysen het Vrouwe en An tonic Gasthuys. Verdere activiteiten Op Pinkster-Drie (31 mei) bezochten 80 leden van de Ver. Oud Alkmaar onze stad; de Ver. Haerlem bereidde het pro gramma voor en zorgde voor een rondleiding door de stad. Officieel werden de gasten ten stadhuize ontvangen door de loco-burgemeester, wethouder D. J. A. Geluk, in aanwezigheid van de bestuursleden Mr. C. M. J. de Jongh en C. Wiegel. De vereniging betuigde schriftelijk adhesie met een actie van het raadslid de heer J. M. F. van Velsen tot behoud van het Bisschoppelijk Museum voor Haarlem. Zeer veel Haarlem mers zouden het betreuren als bepaalde bezittingen uit het Bisschoppelijke Museum, die een specifiek Haarlems karakter dragen naar elders zouden worden overgebracht. Het bestuur der vereniging besloot in zijn vergadering van 16 september 1966 voorbereidende werkzaamheden te gaan verrichten om te komen tot een historisch streekmuseum in Kennemerland. Hoewel de realisering zonder twijfel vele jaren zal vergen is het wenselijk zich reeds thans te oriënteren over wat mogelijk zal blijken. De inrichting van een Haarlemse historische tentoonstelling over enkele jaren te houden hoopt men te kunnen verwerkelijken. Op 10 oktober richtte het bestuur zich tot B. en W. van Haarlem met het verzoek het oude Rechthuis aan de Vergier- deweg in de voormalige gemeente Schoten niet te laten afbre ken, doch te laten restaureren en het een nuttige bestemming te geven in het belang van de buurtbevolking. Het aloude kerkhofje achter het Rechthuis zou dan eveneens gespaard kunnen worden. Burgemeester en Wethouders deelden mee met nieuwe voorstellen in de Raad te zullen komen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 12