130 Bloemendaal station Haarlem 25 cent Bloemendaal Grote Markt 20 cent Bloemendaal Overveen 15 cent Overveen station Haarlem 20 cent Overveen Grote Markt 15 cent Grote Markt station Haarlem 10 cent Op mooie dagen en vooral 's zomers waren de bovenzit- plaatsen van de z.g. „imperiaalwagens" druk bezet. Men moest langs een ijzeren laddertje aan de achterzijde van de wagen naar boven klauteren om die plaatsen te bereiken. Of men daar geriefelijk zat tijdens de rit met de zware bussen op de lang niet ideale straatwegen, valt wel enigszins te betwijfe len. Dat er desondanks veel animo voor deze ritten bestond, lijdt geen twijfel, als men b.v. leest dat tijdens de zomer van 1884 de omnibussen 15 maal per dag v.v. reden en 's zondags zelfs op alle treinen. Initiatief burgemeester voor paardentram op rails Hoewel de omnibusdienst stellig in een behoefte voorzag, was het burgemeester Immink die, meer vooruitstrevend waar het gemeentebelangen betrof, zich een beter vervoermiddel tussen Bloemendaal en Haarlem wenste. Zelf deed hij daar voor pogingen en wel voor een paardentram op rails, maar de concessie-aanvrage, die hij bij de raad had ingediend, leidde tot geen gunstig resultaat. Evenals de eerste concessie-aanvra gers moest ook burgemeester Immink zijn plannen opgeven door behoudzucht van de raad en halsstarrigheid van de direc tie van de Straatweg. Ook Thijs Maas had echter met de laatste heel wat te stellen. Een ernstig meningsverschil tussen de Directie van de Straatweg en de Bloemendaalse omnibusondernemer was er oorzaak van dat de bewoners van Overveen gedurende de winter 1885/86 van de busverbinding met Haarlem verstoken bleven. Wat toch was het geval? De aan de Negotiatie ver schuldigde tolgelden voor het gebruik van de straatweg kon den in plaats van per rit ook bij abonnement worden voldaan. Verscheidene houders van eigen rijtuigen maakten van dit af-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 132