132 Het leeuwendeel van de buit 52.000 gulden in bankbil jetten werd door een van zijn conducteurs onder de kussens van de omnibus gevonden, terwijl voordien al een drietal op de weg gewaaide bankbiljetten van duizend gulden waren op gespoord. Einde van het tijdperk-Maas In 1886 deed Maas hotel „Kennemerland" en de omnibus- dienst over aan de uit Amsterdam afkomstige Johannes Adria- nus van 't Riet. Dat hij voor die tijd een vermogend man was geworden, blijkt wel uit de bedragen welke hij ontving: f. 8.500,voor het logement, f. 6.000,voor stallen en erf. De tien paarden werden getaxeerd op f. 1.550,drie grote omnibussen voor f. 320,en een kleine voor f. 60,verder tuigen en stalgereedschappen voor f. 130, In de zomer van 1886 maakten de bussen van de fa. Van 't Riet Co. dagelijks 5 ritten van Bloemendaal naar Haarlem v.v., 's zondags evenwel reed er van het station Haarlem na aankomst van elke trein een bus naar Bloemendaal. Te zelfder tijd reden op het traject HaarlemBloemendaal ook al de tramomnibussen van de kort tevoren opgerichte BloemendaalOverveenHaarlemTramOmnibus Maatschappij, hetgeen zeker een aanmerkelijk verlies aan passa giers voor het oude bedrijf betekende. Vandaar dat de firma, nu een lonende exploitatie niet langer mogelijk was, met ingang van 17 October 1886 haar dienst overdeed aan vorengenoemde Maatschappij, gevestigd Baljuwslaan 4 te Haarlem. Op 18 november verkoopt Van 't Riet voor f. 6.500,aan de Maat schappij de stallen van de omnibusdienst. Na de overdracht trad hij als chef van de stallen in dienst van de Tram-Omnibus- Maatschappij. Kort na het overlijden van zijn echtgenote in 1891 verkocht de heer Van 't Riet hotel Kennemerland. Eigenaar van het logement werd de heer C. Wafelbakker uit Haarlem, die zich met zijn gezin toen in Bloemendaal vestigde. Na de dood van hun vader in 1893 beheerden de dochters Rensina Johanna en Elisabeth het hotel tot mei 1912.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 134