133 In latere jaren kreeg het pand (nu Bloemendaalse weg 4 en 4a) een andere bestemming en werd de pui enige malen ge wijzigd. Sedert geruime tijd is in het benedengedeelte de wijn handel „Oud-Kennemerland" gevestigd, waarvan de naam herinnert aan het eenvoudige, maar destijds zo bekende dorps hotelletje. De gehele omgeving van café, huis, stallen en hotel is in de laatste decennia veranderd, mede als gevolg van de verkaveling van de buitenplaats Rustenburgh in 1928. Voor tuintjes en terrasjes verdwenen en ook de fraaie rij iepebomen, die vóór het buiten langs de Bloemendaalseweg stond, viel daaraan ten offer. Enkele jaren geleden werden voor verbre ding van de rijweg ook alle bomen aan de westzijde van de Bloemendaalse winkelbuurt gerooid. Als enig overgeblevene ervan staat voor perceel Bloemendaalseweg 16 nog een kas tanjeboom, die de eigenaar van de groentezaak, J. F. Linde man, toen heeft weten te behouden en die een herinnering be waart aan het zoveel vriendelijker en aardiger dorpsbeeld van weleer1, De BloemendaalOverveenHaarlemTramOmnibusMaat schappij Het was op 11 juni 1886 dat ten kantore van notaris Johan nes ter Hoffsteede aan de Zijlweg te Overveen een dertiental comparanten verscheen voor de ondertekening van de akte tot oprichting van de Naamloze Vennootschap Bloemendaal OverveenHaarlemTramOmnibusMaatschappij (BOHTOM). De comparanten behoorden eensdeels tot de bezitters en/of bewoners van buitenplaatsen in Bloemendaal en Overveen, anderdeels waren zij bekende ingezetenen en zakenlieden uit beide dorpen. Behalve voor zichzelf traden zij ook op als ge machtigde van de overige deelnemers in de vennootschap, met dezen te zamen 33 personen uitmakende. Volgens de oprichtingsakte beliep het kapitaal der N.V. f. 40.000,—, verdeeld in 160 aandelen, elk f. 250,— groot. Het (1) In april 1966 werd ook deze boom gerooid.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 135