134 aantal aandelen van iedere deelnemer stond in de akte ver meld. De grootste aandeelhouder was de heer Johannes Borski, eigenaar en zomerbewoner van de buitenplaats Hartenlust in Bloemendaal, die een vierde der aandelen had; een belangrijk aantal ook stond ten name van de heren David van der Vliet en Gerard Jan van der Vliet, wonende respectievelijk op de hofstede Duinlust en Duinzicht (later Vaart en Duin) te O ver veen. De Statuten van de BOHTOM, aangegaan voor 30 achter eenvolgende jaren, geven onder meer aan, dat de N.V. geves tigd zal zijn in de gemeente Haarlem, behoudens het recht van commissarissen om, na bekomen Koninklijke goedkeuring, haar zetel over te brengen naar de gemeente Bloemendaal. Het doel der N.V. was als volgt omschreven: „Het instellen en exploiteren van een geregelde omnibusdienst tussen Bloe mendaal, Overveen en Haarlem, langs de Bloemendaalseweg en de Zijlweg, welke dienst het gehele jaar door gaande ge houden wordt. Ook andere lijnen zullen kunnen worden inge steld en geëxploiteerd, mits over straat- en grintwegen en uit gaande van Bloemendaal, Overveen of Haarlem. De wagens zullen zijn tram-omnibussen, terwijl bij uitzon dering en ingeval van gebiedende noodzakelijkheid, ter be oordeling van de directeur in overleg met commissarissen, andere rijtuigen dienst mogen doen. Voor beweegkracht mogen alleen paarden worden gebruikt, terwijl niet langs of over sporen of rails, van welke aard ook, gereden mag worden". De Statuten vermelden verder: „Het bestuur der vennoot schap is opgedragen aan een directeur, onder toezicht van minstens drie commissarissen. Tot commissarissen worden be noemd de heren E. P. H. M. Bijleveld, Gerard J. van der Vliet en J. H. Stoel Junior. De heer Johannes Hendrik van West Junior te Haarlem wordt tot directeur aangesteld op een jaar wedde van f. 500,Hij is niet verplicht aandeelhouder te zijn, maar moet wèl een persoonlijke of zakelijke borgtocht stellen tot een bedrag van ten hoogste f. 2.000, Alle algemene vergaderingen zullen in de gemeente Bloe-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 136