135 - mendaal gehouden worden; van het daarin besprokene zullen notulen gehouden worden". Ten behoeve van de geschiedschrijving zou het van veel be lang geweest zijn, indien kon worden beschikt over de volledige archiefbescheiden van de Maatschappij, zoals notulen- en kas boeken, correspondentie enz.helaas is dit niet het geval. De destijds aan het gemeente-archief van Bloemendaal overge dragen stukken bestaan slechts en dat nog onvolledig uit financiële gegevens, dienstregelingen, tarieven en uit enkele stukken, die op de liquidatie betrekking hebben. Aan de hand hiervan, voorts van krantenberichten en gemeenteverslagen en verdere nasporingen, bleek het evenwel toch mogelijk een vrij volledige beschrijving van de Bloemendaalse tram-omni- busdienst te geven. Opening tramomnibusdienst Tegen de oprichting van de BOHTOM zijn blijkbaar van de zijde van het gemeentebestuur van Bloemendaal geen be zwaren ingebracht, noch van de Directie van de Straatweg. Dit laatste was alleszins begrijpelijk, immers, de aan de con cessie gestelde voorwaarden hielden in dat niet langs of over rails zou gereden worden en dat paarden als beweegkracht zouden dienen. Bovendien waren enkele belanghebbenden in de Straatweg aandeelhouders in de nieuwe maatschappij, zo dat hunnerzijds een welwillende houding ten opzichte van de omnibusonderneming voor de hand lag. In hetzelfde jaar, waarin de eerste omnibusdienst, toen on der de naam J. A. van 't Riet Co. nog functioneerde, opende de Maatschappij haar bedrijf. Men zou kunnen veronderstel len dat de initiatiefnemers van de N.V. kennis hadden gedra gen van het voornemen van Maas binnen afzienbare tijd zijn dienst te staken, daarbij niet vermoedende dat die door Van 't Riet Co. zou worden voortgezet. Een eventuele opheffing van dat bedrijf zou voor hen aanleiding hebben kunnen zijn tot de oprichting van een tramomnibusdienst tussen Bloemen daal, Overveen en de stad, waarbij zij de verwachting koester den dat deze verbinding door hen op een voor het publiek be-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 137