In samenwerking met de Nederlands Genealogische Ver eniging, Afd. Kennemerland, werd een cursus „Plaatselijke en Streekhistorie voor Noord- en Zuid-Holland" georganiseerd, waarvoor meer dan 300 deelnemers uit beide provincies (en zelfs daarbuiten!) zich meldden. Op 12 november werd de cursus geopend door de voorzitter van de Nederl. Genealo gische Ver., Afd. Kennemerland, de heer C. Wiegel, waarna inleidingen werden gehouden door Prof. Dr. W. Jappe Alberts, hoogleraar te Utrecht, en de heer A. G. van der Steur, 's Mid dags werden de deelnemers officieel ten stadhuize ontvangen door de loco-burgemeester, de heer D. J. A. Geluk, waarbij onze voorzitter de heer Th. Hoog, namens de cursisten het woord voerde. Beide voorzitters bepleitten een overkoepelend contactorgaan voor de geschiedenisbeoefening in Noord- en Zuid-Holland en het inrichten van een historisch streekmu seum voor Kennemerland. Op 10 december vond de tweede cursusdag plaats. Spre kers waren Prof. Dr. F. W. N. Hugenholtz, hoogleraar te U- trecht en Drs. J. G. Kruisheer, 's Middags bezochten de cur sisten het Bisschoppelijk en het Teyler Museum. Onder auspiciën van de Volkskundecommissie onzer ver eniging verscheen eind november het boek „Zeven Heerlijk heden, over geschiedenis en volksleven der voormalige ge meente Schoten". De redactie berustte bij Dr. Tj. W. R. de Haan, voorzitter dezer commissie. Ter nagedachtenis aan Dr. C. Spoelder (wijlen onze oud voorzitter) werd op 10 december door de brandweer de Dr. Spoelderstraat onthuld in aanwezigheid van mevrouw Spoel der, kinderen en kleinkinderen. De voorzitter en de secretaris woonden deze plechtigheid bij. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de afdeling Monumentenzorg van het Bedrijf Openbare Werken was het novembernummer van Heemschut geheel aan Haarlem en zijn monumenten gewijd. Dank zij de energieke leiding van de ze afdeling in goede handen bij de heer Corneille F. Jans sen is in de afgelopen 10 jaar veel tot stand gekomen in het belang van onze stad; ruim 70 objecten zijn voor onze stad be-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 13