- 139 toeteren, is den geheelen dag niet om aan te hooren, en ik be klaag de zieken, die dit verontrustend krijsen aan moeten hoo ren. Vroeger reden deze bussen 70 maal (35 maal heen en weer) en dit is gelukkig teruggebracht tot 50 (25 maal heen en weer). En dan de afschuwelijke deuntjes, zooals: „O moeder, die zeeman" enz. Een jonge blonde conducteur, wiens instru ment waarschijnlijk gescheurd is, blinkt uit in deze straatmu ziek; neem daarbij het gebel der Haarl. Tramway, dan is het geen pretje om in de Kruis- of Barteljorisstraat te wonen." Wat het te snel rijden van de bussen betreft, had de burge meester van Haarlem reeds enige maanden tevoren het bevel gegeven, dat door de drukste straten stapvoets gereden moest worden, maar de koetsiers trokken zich blijkbaar niet veel van dit voorschrift aan. Gelukkig echter voor alle betrokkenen kwam er spoedig een einde aan de concurrentiestrijd, hoewel men dit in de maand november nog allerminst verwacht zou hebben Toen immers publiceerde Maas dat hij door Gebrs. Kimman op het Plein te Haarlem een nieuwe tramomnibus had laten ontwerpen. Hier mede waren met grote lof enige proefritten gehouden. Volgens dit bericht was door een verbeterde constructie het onaangena me hobbelen voor de inzittenden nu geheel verdwenen. Ondanks dit nieuwe initiatief moest Maas in januari 1889 toch de strijd tegen de Tram-Omnibus Maatschappij opgeven. Efficiëntere bedrijfsvoering De eerste jaren van haar bestaan waren dus voor de Maat schappij wel verre van gemakkelijk geweest. Haar financiële toestand was allesbehalve rooskleurig te noemen, daar er na twee jaren al een aanzienlijk tekort was. Al enige malen had de heer Van West aan het bestuur der N.V. verzocht hem als di recteur eervol ontslag te verlenen. In september 1888 werd hem dit verleend. In zijn plaats werd de heer Abraham Kool hoven (later raadslid en wethouder der gemeente) te Bloemen- daal benoemd. De nieuwe directeur aanvaardde zijn taak in een voor de BOHTOM moeilijke tijd. Doch de aandeelhouders verleenden

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 141