141 alleen al in de maand augustus er 25.000 vervoerd werden. Na dien trad enige daling in, maar daarna bleven de vervoerscij fers vrijwel gelijk. Ter vermeerdering van de inkomsten ging de Maatschappij ertoe over reclame op de bussen aan te brengen. Al in het ex ploitatiejaar 1888/89 betaalde de firma Van Houten voor re clameborden een bedrag van f. 200,Per advertentie in de Oprechte Haarlemsche Courant van 9 februari 1889 bericht de Maatschappij dat zij gelegenheid geeft om in haar zeven wagens reclame te publiceren. In de loop der jaren verschijnt behalve die voor Van Houten's cacao, dan ook reclame voor Bensdorp's cacao, Ferwerda Tieman's wijnhandel en Sim plex rijwielen. In 1890 trachtte de Tram-Omnibus-Maatschappij haar be drijf uit te breiden door het instellen van een busverbinding tussen Bloemendaal vanaf hotel Kennemerland en het station Santpoort. Deze dienst, die op 6 november 1890 begon, werd met een break-omnibus (brik) gereden, plaats biedende aan 10 personen. Doch de belangstelling voor de nieuwe lijn was der mate gering, dat zij begin januari 1891 al werd opgeheven. Historische omnibus bewaard Uit de eerder genoemde reclame-advertentie vernamen we dat de Maatschappij de dienst met zeven wagens onderhield. Een ander bericht lichtte dit nader toe door te zeggen, dat dit drie tramomnibussen waren en vier bij de Amsterdamse Om nibus Maatschappij in onbruik geraakte omnibussen. De tram omnibussen waren, zoals reeds werd medegedeeld, de z.g. Beynes-wagens, de vier andere voertuigen zullen bussen van Maas zijn, die de Maatschappij indertijd van Van 't Riet Co. zal hebben overgenomen. In het exploitatiejaar 1891/92 kocht de BOHTOM er nog twee wagens bij voor een bedrag van f. 930,Mogelijk werden die van de Amsterdamse Maat schappij aangekocht, toen deze op 1 juni 1891 haar gehele wagenpark liet veilen. Indertijd maakte men ons erop attent dat een van de oude Amsterdamse omnibussen zich nu in het Openluchtmuseum te

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 143