12 houden gebleven. Met voldoening nam het bestuur van deze uitgave kennis. De Vereniging van Geschiedenisleraren in Nederland, werkgroep voor geschiedenisdidactiek te Haarlem, hield van 14 maart tot 30 april een tentoonstelling in het Gemeente-ar chief over „De ontwikkeling van het Stadsbestuur van Haar lem in de loop der eeuwen". Deze expositie trok veel belang stelling zowel van scholen als particulieren. Ons bestuur dat de belangstelling voor de historie onzer stad van harte toe juicht, maakte onze leden op deze tentoonstelling opmerkzaam. Bij de opening der expositie waren verscheidene bestuursleden aanwezig. De voortvarendheid waarmee het gemeentebestuur van Haarlem in 1966 het verkeersplan heeft doorgevoerd, heeft allerwegen bewondering gewekt. De hiermee gepaard gaande verandering van de Grote Markt en de verplaatsing van de weekmarkt van de Ged. Oude Gracht naar het aloude Sant bracht heel wat pennen in beweging en wekte protesten. Met enige bezorgdheid sloeg ons bestuur de ontwikkeling en uit voering der plannen gade, doch het meende na kennisneming van een en ander het volste vertrouwen in deze proefneming van het Gemeentebestuur te moeten stellen. De toezegging van de gemeentelijke autoriteiten dat gewaakt zal worden tegen aantasting van het fraaie karakter van de Grote Markt, betekent voldoende waarborg voor allen, die een gave markt op prijs stellen. De officiële opening van de Grote Markt geschiedde door burgemeester Gremers op 5 november. In de door ons bestuur ter beschikking gestelde Hoofdwacht was een tentoonstelling te bezichtigen over De Grote Markt door de eeuwen heen Vele honderden Haarlemmers toonden belangstelling voor de opgestelde maquettes en opgehangen foto's, prenten, enz. In dit verslag wil ik even stilstaan bij het overlijden op 6 de cember 1965 van de heer A. C. Sandijck. Hij werd 75 jaar oud. Gedurende 36 jaar heeft de heer Sandijck op het gemeente archief zijn werkzaamheden verricht. Hij was vele onderzoe kers tot steun, altijd behulpzaam. Talloze bezoekers van het

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 14