149 het openbaar het volgende worden verkocht: „20 bekende en goed bij den weg loopende paarden, waaronder 1 vijfjarige Ruin en verschillende 7 a 8-jarige Merriën, 5 Tramomnibussen, 4 Omnibussen met imperiaal en 1 open Char-a-bancs (Engel- sche wagen), allen voor twee paarden en geschikt tot vervoer van een groot aantal personen, 2 Brikken met Winterkap en 1 Dogcart. Voorts één-paards- en spantuigen, waaronder een vierspan, rijk met koper gemonteerd, koperen tram- en keel- bellen, een groote partij stal- en andere gereedschappen, leeren regendekken, dekens en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Alles is gebruikt geweest voor den op 1 Juli 1902 te staken dienst van voornoemde Maatschappij." Na de veiling meldde de Stads-Editie dat de paarden goed van de hand gingen en dat voor de tramomnibussen gemid deld f. 200,werd betaald. Het meeste kwam in het bezit van Amsterdamse kopers. Verder schreef het blad dat de poging van enige conducteurs van de voormalige Tram-Omnibus- Maatschappij om met steun van de ingezetenen een nieuwe dienst in het leven te roepen, niet slaagde, omdat zich naar aanleiding van hun circulaire slechts 34 personen voor een abonnement hadden opgegeven, terwijl minstens 60 abonne menten a f. 42,per jaar nodig zouden zijn geweest om enige kans van slagen te hebben. Het publiek had blijkbaar geen voldoende vertrouwen in de nieuwe onderneming en was van mening dat er geen waarborg bestond voor een behoorlijk ge organiseerde tramomnibusdienst. Hiermede zijn we aan het einde gekomen van de geschiede nis van de Bloemendaalse tramomnibusdienst, een onderne ming, die in menig opzicht voor de aandeelhouders van de N.V. een zorgenkind geweest moet zijn. Financieel voordeel bracht het bedrijf hun zeker niet. Trouwens bij de oprichting van de N.V. was het meer hun bedoeling geweest een geschikt middel van vervoer van Bloemendaal over Overveen naar Haarlem tot stand te brengen dan om winst te maken. Men kan dan ook niet anders zeggen dan dat zij met hun omnibus- dienst gedurende vele jaren een gemeentebelang hebben ge diend.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 151