159 Amsterdam te werk gestelden kapitein der artillerie en genie W. Valter5. Deze liet er evenmin gras over groeien want reeds den 21 en van Grasmaand 1809 verschenen van zijn hand teeke- ning èn begrooting. Benoodigd waren o.a. een houten grondslag uit 118 inland- sche dennen, gemiddeld lang 25 voeten, op de kop zwaar 10 a 11 duim a f. 8,met heiwerk van f. 4,per stuk en een hei blok van f. 200,Het leggen van een steenen vloer van pla vuizen zou vereischen 912 stuks a 5 stuivers het stuk. Voor het dak waren benoodigd 56 „denne ribben, 112 denne anderhalf duims deelen, 11 denne balken lang 21 voet; 12.000 blaauwe leijen a f. 25,het 1000; 2064 Lb. lood a Lb. in de vierkante voet tot de hoekkepers, gooten en nok a f. 22,het 100 Lb. een dubbelde buite deur met ijzer hang en sluitwerk f. 70, het ophogen van het plein met cintels a f. 50,en het maken van een afleider wederzijds het gebouw f. 50,in totaal be- loopende de som van f. 168437106. De gebouwtjes zouden vrijwel geheel uniform van uiterlijk worden. De militaire „pap" wordt evenmin zoo heet gegeten als zij wordt opgediend en zoo kwam het, dat van het zestien-tal ont worpen kruitmagazijnen er slechts vier tot uitvoering zijn ge komen. Toch leverden deze vier ontegenzeggelijk te weinig ruimte. Dit bewijst het feit, dat de Artillerie zelfs na den Fran- schen tijd het Muiderslot nog niet als bergruimte had losgela ten. Onder de vier uitgevoerde projecten behoorde dan het bo vengenoemde nummer 15 achter (lees„ten noord-oosten van") Penningsveer, dat in latere documenten zonder uitzondering als het magazin a poudre a Spaarnwoude"later als het Kruit- (Pulver-) magazijn te Spaarnwoude zou worden aangeduid. Er is alweer spoed achter gezet om tot de voltooiing van het gebouw te komen. Terecht, want de afstand tusschen het Mui derslot en het Front van Haarlem was zeker voor die tijden toch werkelijk al te groot. Toevallig is in het archief van het Eerstaanwezendschap der Genie te Amsterdam een registertje bewaard van 18107, waar in de kapitein Valter, die klaarblijkelijk ook met de directie

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 161